Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párom depressziós. Hogyan...

Párom depressziós. Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
Párom pár hete folyamatosan letört, szomorú, rosszkedvű, nem látja az élete értelmét, állandóan aggódik, nem tudja elfogadni, hogy cukorbeteg lett és azt mondja, hogy jobb lenne nekem nélküle. Egyértelműen depressziós, hiába állítom azt és mutatom ki, hogy szeretem, azt sem hiszi el. Mit tegyek, hogy kijöjjön ebből az állapotból? Orvoshoz nem hajlandó elmenni, sem pszichológushoz.

2013. nov. 23. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Foglalkozz vele nagyon sokat, maximálisan mutasd ki neki, hogy mennyire fontos neked és, hogy segíteni fogsz neki átlendülni ezen az időszakon. Meg kell érteni, hogy nem a világ vége jött el, senkinek nem probléma mentes az élete!

Próbáld lekötni a figyelmét, mondd, menjetek kirándulni, moziba stb. Bíztasd, hogy a jövőben milyen jó dolgok várnak még rá, a közös jövőtöket illetően és minden más egyebet. Tartsd benne a lelket és ne hagyd, hogy magába forduljon!:)

2013. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy ez történt és most depressziós.

Sok ember cukorbeteg, és ma már ezt megfelelően lehet kezelni. Az hogy depressziós lett, normális, érthető dolog. De ha ha kap rá valamit, akkor gyakorlatilag olyan mintha nem is lenne az, hiszen amit a szervezet nem tud előállítani, azt megkapja más módon. De azt azért hozzátenném hogy ne mértek annyira hozzá. Talán majd más biztosabbat ír róla.

De még egyszer mondom, ilyenkor normális, csak valaki jobban eszi magát miatta, más meg nem annyira. Minden attól függ, hogyan fogja fel. Ha tovább emészti magát, csak rosszabb lesz a depresszió.

Nyugodtan elmehet egy szakemberhez, doktorhoz. Az nem fog ártani. Bár azt megértem hogy nem szívesen, hiszen mindenki szégyelli ezt.

Nem tudom, mit csinál, mit dolgozik, de a legjobb ha lefoglalja magát olyannal, amit szeret nagyon csinálni, amit érdekesnek talál, azért mert ezek a dolgok segítik a depresszió elmúlását. És persze a helyes táplálkozás, és mozgás, bár nem vagyok doktor... de ezeket a depresszió miatt írom. Sokat segítenek. Az ilyenkor egy szintig természetes, ha valaki szomorú, aggódik, de ha rendes depresszió jön ki rajta, rossz érzésekkel, szorongással, akkor azt ezekkel a módszerekkel helyre lehet hozni.

A pozitív gondolkozás nagyon fontos lenne. Ha most elkezdi magát emészteni, hogy ez rossz, meg az rossz, és csupa rossz dolog jut eszébe, azok csak erősítik ezt. Viszont ha megpróbál a pozitív dolgokra koncentrálni, akkor épp ellenkezőleg lesz. Ez persze lehet rengeteg dolog. A betegséggel meg kell barátkoznia. Utána már nem úgy fog tekinteni rá, mint eddig.

Vegyen példát azokról, akik már régóta küzdenek ezzel a betegséggel, és nincs semmi más bajuk! Egyébként nagyon sok embernek van nagyon sok más betegsége is, hasonlkók mint ez, vagy valami más.

Merítsen erőt azokból a dolgokból, amiket szeret. Az emberektől ne távolodjon el, legyen minél többet köztük. Ne örlődjön a gondolataiban, mert azok a gondolatok valójában butaságok, ha jobban belegondol.

2013. nov. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia! Először is a párod nevében köszönöm, h észrevetted, h baj van. Én is depresszió vagyok és nem sokára össze fogok omolni, de még nem vette észre senki, beismerni pedig nehéz.

Mi segítene rajta? Beszélgess el vele, érezze, h mellette állsz, megérted és támogatod , segítene rajta, ha megismerne "véletlenül" cukorbetegeket és ők rámutatnának, h nem is olyan katasztrofális a helyzet, h lehet vele élni, el kel fogadni. Menjetek el vhova kikapcsolódni (pl romantikus vacsi, v mozi) , vagy keressen hobbit magának, ami lefoglalja. Sok sikert!

2013. nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sajnos az is nehezíti a helyzetet, hogy én pánikbeteg vagyok és nekem is van depressziós időszakom. Próbálok tenni ellene, meditálok, gyógynövényes dolgokat szedek, pszichológushoz járok, jógára a héten fogok menni, de ennek ellenére vannak nagyon nehéz időszakaim. Gondolom ez még jobban elszomorítja őt is, hogy így lát engem. De remélem, jobban lesz, biztosítom róla, hogy nagyon szeretem, és nem az ő hibája, hogy nekem gondjaim vannak.
2013. nov. 25. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!