Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségre utalhat ez?

Milyen betegségre utalhat ez?

Figyelt kérdés

Tizenhat éves koromig utáltam a könyveket, aztán egyszer minden különösebb ok nélkül vágyat kezdtem érezni aziránt, hogy könyveket olvassak, valahogy szomjaztam a kultúrára. Akkortól kezdve olvasok és ma is szinte azt kell mondanom, hogy euforikus állapotba kerülök a könyvektől. Szinte a mámor. Minden különösebb ok nélkül egyszerre jó kedvem lesz és pozitívan látok mindent. Olyan érzés kerít hatalmába, hogy táncolnék a holddal, a csillagokkal. Holott kábítószert sosem próbáltam, még a könnyebb fajtát sem. Egyre gyorsabban gondolkodom az utóbbi öt évben, holott azelőtt lassabb voltam. Kreatívabb lettem, holott azelőtt ez nem volt jellemző rám. Néha eláraszt a szózuhatag vagy áradat és meglepő asszociációhalmaz jut eszembe, ilyenkor hosszan beszélek szinte a semmiről és nagyon jól érzem magam ettől.

Sajnos az is hozzátartozik, hogy volt 2004-től egy fejfájósabb periódusom jó ideig, aztán hat évig egyáltalán, egy pillanatra sem éreztem fejfájást, majd 6 év után visszatért, újra elmúlt.

Talán még idetartozik a teljes antiszocialitás. Idegesít, hogy az emberek discoba járnak, isznak, dohányoznak, drogot fogyasztanak. Képtelen vagyok asszimilálódni. Ez odáig vezet, hogy sírni tudnék, ordítani a fájdalomtól, mert egyszerre kívánom az emberek társaságát, ugyanakkor a dorbézolás nagyon nem az én világom.

Testem bizonyos pontjai néha érzéketlenebbek. Valamint felesleges embernek tartom magam, aki semmi hasznára nincs a társadalomnak, ezért aztán végzetes gondolatok is eszembe jutnak, de félek ezektől. Nem értem, hogy az emberek miért mennek előre, amikor egyszer úgyis meg fognak halni. Miért élünk itt, amikor nincs benne semmi érdekes? Taszigálnám előre az időt, semminek nem tudok örülni.

Megfordultak korábban bennem olyan gondolatok, hogy valakit jó lenne felvágni késsel az élvezet kedvéért, kéjt éreztem ekkor.

Utálom magamat és szerintem mindenki, aki a földön él utál, mert elszívom előlük a levegőt. Csúnya vagyok és kövér, noha ezt mindenki tagadja.

Időnként éreztem a testemben zsibbadást. Éjszaka utoljára két éve fordult elő. előtte három, hogy arra ébredtem a szemem rezeg és le akar csukódni, miközben én küzdnek ez ellen, ilyenkor nem tudok ki sem egyenesedni. Hangokat is hallok, időnként zongora vagy emberek fenyegetnek engem. Sajnos ezek elég súlyos dolgok és tudom, hogy borzasztó olvasni, de mégis le kellett ezt most írnom. Azt is sejtem sajnos, hogy mire utalhat, mert nézegettem az interneten a betegségeket. Most már nem marad más mint félni attól, ami bekövetkezhet. Tudtok valamiben segíteni? Érzett már valaki hasonló tüneteket?


2013. nov. 26. 03:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz ,hogy talán skizofrén vagy ???
2013. nov. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bárzsing ***** válasza:
Interneten keresztül nem igazán lehet diagnosztizálni valakit. El kellene menned pszichiáterhez, hogy biztosat tudjon mondani. Számomra mániás depressziónak tűnik, de ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni. Mivel a halál gondolatával is foglalkozol, mindenképpen érdemes lenne szakembert felkeresni.
2013. nov. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is mániás depresszióra gondoltam először, de az, hogy hangokat hallasz, ennél súlyosabb betegségre utal. Mindenképpen fordulj szakemberhez!!!!
2013. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz vagy csak túl sok fantasy-t olvasol.....
2014. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!