Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségre utalhat az,...

Milyen betegségre utalhat az, ha valaki nagyon gyakran nem tudja megkülönböztetni az álmot a valóságtól, és úgy beszél egy álomról, mintha az valóban megtörtént volna? (lent)

Figyelt kérdés

És ha mondjuk velem álmodott, akkor mondja, hogy emlékszel, mikor itt és itt jártunk, stb...közbe csak álmodta az egészet.

Mind emellé olyan mértékű szétszórtság is társul, hogy ha valamiről beszélünk, megbeszélünk valamit, szószerint a következő pillanatban már el is felejti...Mi lehet ez szerintetek?


2010. aug. 27. 16:30
 1/7 xXxOoOxXx ***** válasza:
41%
Tudom, most nagyon hasznos választ adtam... De erre én is kíváncsi lennék.:) Egyébként az illető mennyi idős, akivel ez a probléma van?
2010. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! 21 éves srácról van szó...
2010. aug. 27. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Hallucinációi nincsenek?
2010. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Éjszaka nagyon intenzíven beszél álmában, illetve félig ébren van, én azt hiszem teljesen, és másnap nem emlékszik semmire, amiről beszéltünk éjszaka. És a sötétbe félálomba belelát ilyen fejeket pl. a bukósisakba ha rálát, és hasonlók...ez nem tudom mennyire számít hallucinációnak, mert félálomba van. Amúgy ennél többről nem tudok, hogy lenne neki.
2010. aug. 27. 16:40
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Időnként kilép a Mátrixból, azért van.
2010. aug. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó... heh:D de viccet félretéve engem is érdekelne, mert nekem is van ilyen ismerősöm:S
2010. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok doki, csak "szakbarbár", de... kezdődő skizo?

Gondolkodás: betegségbelátás nincs. A logikus gondolkodás zavara: az ok-okozati összefüggések, a célképzetek megszűnése, inkoherens, laza képzettársítás. A gondolkodási folyamat elakadása, elsivárosodása, beszűkülése, az absztrakciós képesség csökkenése.

Doxazmák (téveszmék): olyan megingathatatlan téves gondolatok vagy hit, ami nem magyarázható a kulturális környezeti hatásokkal. Esetenként idővel egyre jobban kidolgozottá válhatnak, és téveszmerendszerek jöhetnek létre. Tipikus téveszmék: perzekutoros; vonatkoztatásos; grandiózus; bűnösségi; hipochondriás; nihilisztikus; religiózus; miszidentifikáció; féltékenységi; szexuális/amorózus; diszmorfofóbia; befolyásoltság-érzés (a szabad cselekvés érzésének elvesztése); gondolatelvonás, gondolatbeültetés, gondolatsugárzás, a saját gondolatok elidegenedése (a személy külsőnek érzi azokat). Attól függően, hogy a hangulat befolyásolja-e a doxazmák tartalmát, megkülönböztetünk holotím és heterotím doxazmákat. Utóbbinál a téveszmék és a hallucinációk nincsenek összefüggésben az aktuális érzelmi állapottal, és ebben az esetben a viselkedés is nagyon ellentmondásos lehet. (wiki)


de... hűha, majd megkeresem... olvastam valahol egy bizonyos betegségről......

"És ha mondjuk velem álmodott, akkor mondja, hogy emlékszel, mikor itt és itt jártunk, stb...közbe csak álmodta az egészet."

<-- ezt pontosan így írja le... de még meg kell keresnem, ha meglesz, írok... :D

2010. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!