Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek nem bízni és egyre...

Kezdek nem bízni és egyre elzárkózni a pszichológusomtól. Miért?

Figyelt kérdés

Már egy fél éve járok és már a 2. alkalommal olyan dolgot mondtam el neki, amiről soha senkinek nem beszéltem. És ez a későbbiekben is így folytatódott, egészen addig, hogy már nem maradt titkom előtte. Mindent elmondtam, legyen az kínos, örömteli, szomorú, fájó stb. Most viszont az elmúlt 2-3 alkalommakkor már csak a nagy semmiről beszélünk. Ő próbálkozik és én is érzem, hogy lenne még egy-két dolog, amit fontosnak tartok és beszélnem kellene róluk, de sajna nem megy. Elsősorban kínosnak érzem ezt a "dolgot", másodsorban pedig úgy érzem, hogy nem is akarom elmondani neki, mert Őt úgy sem érdekli. Nem tudom és nem értem, hogy miért érzem ezt. Mi változott?

Továbbá: van konkrétan 2 dolog, amiről tud és egyről viszonylag elég sokat is beszéltünk, a másikról (gyerekkorban molesztálás) viszont semmit, pedig úgy érzem, hogy ez nagy baj és ezt tovább kellene boncolgatni. Az első dologgal kapcsolatban még annyit, hogy úgy érzem, mintha a részéről ez már lezárt téma lenne, én azonban már egy ideje érzem, hogy én viszont még nem zártam le magamban. A molesztálós dologgal kapcsolatban pedig az lenne a kérdésem, hogy miért nem beszélget velem erről? Elég sokat beszélünk a gyerekkoromról, mert úgy 75%-ra nem emlékszem, Ő azt mondja emiatt a rossz emlék miatt. De magáról a rossz emlékről soha nem kérdez, miért?

Nem akarok hazudni, így mindenképp le kell írnom, hogy nagyon sokat segített és nagyon is kedvelem, szeretem a pszichológusom (még akkor is ha a nagy semmiről beszélgetünk, sőt akkor még jobban). Csökkent a szorongásom, sokkal nyugodtam vagyok és bár nem sokat de mégis nőtt az önbizalmam is. De, és ez a lényeg: egyre inkább csalódást érzek a terápiával kapcsolatban és ami még fontosabb, hogy saját magamban is csalódtam. Ugyanis én egy olyan lány vagyok, aki megtartja magának a titkait, érzéseit, gondolatait, de mikor elkezdtem hozzá járni szinte azonnal elmondtam neki mindent. Most viszont megbántam, hogy így megnyíltam előtte és nem tudom, hogy miért? Pedig a pszichológus sosem adott rá okot...

20/L - Pszicho: 31/L


2013. nov. 26. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezekről a dolgokról is nyugodtan beszélhetsz vele szerintem. Úgy tűnik nekem, hogy most olyasmiben vagytok, mint a holtpont a sportban, és valószínűleg pár alkalom múlva ez el fog múlni. De tényleg ővele beszélj erről, nem fog letolni, hogy miért nem mondasz el neki dolgokat. Nem vagyok pszichológus, csak mint külső szemlélő, a leírásod alapján sejtem ezeket.
2013. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%

Én sosem tudtam alapból felfogni, hogy miért akarna bárki egy idegen emberrel beszélni, szóval nekem inkább az a fura, hogy eddig elmondtál neki bármit is, nem az, hogy most nem akarsz...

Belőlem egy pszichomókus egy szót nem szedne ki, az biztos!

28/N

2013. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is,szerintem nem kell csalódottnak lenned önmagad irányába, amiért elárultad a "titkaidat". Szerintem nagy lépés, hogy tudtál róla beszélni valakivel. És nyugodtan mondd el neki őszintén a terápiával kapcsolatos jelenlegi aggályaidat. Azt is elmondhatod, hogy még lenne miről beszélnetek, de egyelőre nem tudod neki elmondani, nem hiszem, hogy vallatni fog. És gondolj arra, hogy mivel lettél több a terápia által, azok miatt már megérte!

2013. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Belőlem egy pszichomókus egy szót nem szedne ki, az biztos!

28/N"


Azért fizetsz neki, nem is keveset, hogy meghallgassa a bánatodat, és segítsen feloldani a gátlásaidat. Ha nem mondasz neki semmit, akkor minek mész hozzá, és minek fizeted?

Jó vicc! Elmész orvoshoz, de nem mondod meg neki, mi fáj. Kb ennyi az eszed is.

2013. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es zöldpacsi..:3
2013. nov. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!