Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaptam gyógyszert a pszichológ...

Kaptam gyógyszert a pszichológusomtól. Milyen gyógyszer lehet?

Figyelt kérdés

Nem én kaptam személyesen, a szüleimnek adta oda, hogy vegyek be belőle reggel-este egy szemet.

Leírom, hogy néz ki:

Egy kis fehér doboz.

A fedőjén a gyógyszerípar jele (szökőkút szerűség, meg egy kígyó, vagy mi.)

A doboz oldalán semmi, az alján:

"VISSZA NEM VÁLTHATÓ" megy egy "50"-es szám.

Belül:

Kb. 40 db. apró, kör alakú, fehér tabletta, magyarul kb. még 20 napi adag (már 4-et bevettem).

Mindegyik tabletta egyik oldalán egy "10"-es szám van.

A szüleim azt mondták, hogy azt mondta nekik a pszichológus, hogy az idegrendszerre hat, nem rendes antidepi, de olyasmi.

Ja, meg hogy nem szedálja az agyam.

(Anyám soha nem engedné, hogy mentális problémákra való gyógyszereket szedjek,ebbe is nehezen ment bele, pedig nagyon rosszul vagyok pszichés téren, szó szerint egy kínszenvedés minden nap.)

Mióta szedem, még többet szorongok, a kedvem nem sokat javult, még pocsékabbul vagyok.

Ma bevettem mellé két 0,25-ös Xanaxot, úgy egy kicsit jobb volt.

Milyen gyógyszer lehet ez?


2013. okt. 27. 15:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, pluszban még szédülök sokszor azóta, meg fáj a fejem.
2013. okt. 27. 15:18
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, de nem kéne beszedni úgy semmit, hogy még a nevét sem tudod, hisz bármi van, a mentősöknek meg sem tudod mondani mit szedtél be.
2013. okt. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
A pszichológus nem orvos, szóval nem írhat fel neked gyógyszert. Így szerintem kb szőlőcukor lehet. :D
2013. okt. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ja, igen, azt elfelejtettem.

Nem ő írta ki, egy pszichiátertől szerezte be, hogy először ezt szedjem, mert ez gyengébb, az erősebb gyógyszerek még ráérnek.

2013. okt. 27. 15:26
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter nem ír ki gyógyszert úgy hogy nem is találkozott a beteggel.

Gyógyszert nem adnak ki úgy, hogy a dobozán nincs feltüntetve a neve.

2013. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Akkor én nem értem.

Mi van akkor most?

Ideadott valami szar tablettát, amiben lehet semmilyen hatóanyag nincs, csak azt gondolta, hogy majd a tudat, hogy "gyógyszert vettem be", majd segít?

Amúgy mikor anya a kezembe adta a dobozt, már akkor furcsáltam, merthogy pszichológus nem adhat gyógyszert, és olyan gyógyszer nincs, ami anonymus.

Ezt nem hiszem el.

Miért csinálják ezt velem?

A szüleim, meg a pszíchológus is?

Már 2 hónapja járok a terápiára, de nem segít, nem látják, hogy szenvedek, mert nem mutatom ki, és azt gondolják a szüleim, hogy mindent csak bebeszélek magamnak, pedig fogalmuk sincs, mi játszódik le bennem.

És hiába próbálom elmagyarázni, mi a reakció?

"Egy hülye f szfej vagy, mindent csak bebeszélsz magadnak, nincs semmi gondod, csak a jómód, meg a trehányság"

Ezt kapom.

Pedig amennyi megaláztatás meg fájdalom ér, meg amilyen érzések kavarognak bennem, és szenvedek, kínlódok.

És a szemembe mondják, hogy "ameddig én nevellek, nem fogsz gyógyszert szedni, akkor inkább szenvedj, tanulni fogsz,és nem szedhetsz olyan gyógyszereket,amik gátolnak abban."

Pedig hiába mondom nekik,hogy így sem tudok tanulni,mert állandóan a rossz dolgokon jár az eszem, és nem tudok koncentrálni semmire..

Elegem van :'(

2013. okt. 27. 15:52
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Nem valószínű, hogy placebót kaptál volna. Már csak azért is, mert arra tényleg semmibe nem került volna ráírni valami gyógyszernevet. Valószínűbb, hogy igazi gyógyszert kaptál, csak túl enyhe a te esetedben.

Ez esetben ezt a pszichológusnak jelezni kell.

Elméletileg a pszichológus valóban nem írhat fel gyógyszert, de lássuk be, ez csak elmélet. Igenis szokás más "orvos kollégáktól" ilyen szívességeket kérni.

Szerintem ne szedd egyben Xanax-szal. Nem tudhatod, hogy a hatóanyagok nem ütközek-e.


A terápiától meg nem tudom, mit vársz 2 hónap alatt? Nem szoktak ennyi idő alatt megoldódni súlyos pszichikai problémák. (Olvastam az eredeti kérdésedet is.) Többnyire évek kérdése, és elég gyakori, hogy a beteg a terápia közben még ideiglenesen rosszabbul is lesz.


Remélem jobban leszel hamarosan. Tarts ki a terápiában! Hajrá!

2013. okt. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"fogalmuk sincs, mi játszódik le bennem."-és akkor miért nem mondod el? Hogy vársz segítséget bárkitől, ha nem mondod el mi a bajod?


Kínlódsz, szenvedsz-és a bogyók beszedésén kívül mit teszel még hogy ne így legyen???

2013. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát valaki téged nagyon átvert (jó eséllyel a szüleid).

A pszichológus ugyanis nem írhat és nem adhat gyógyszert. Nincs receptje, nincs pecsétje.

2013. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#7:

Igen, valóban volt egy másik kérdésem is.

Csak arra voltam kíváncsi, hogy ha valami antidepresszáns féle, akkor az ugye ha jól tudom, felerősíti a tüneteket eleinte, és majd azután hat.

Hogy amiatt lettem-e rosszabbul.

Két éve tart ez az egész nálam, két évig legyűrtem, tűrtem, bírtam, volt amikor már üvöltöttem, de akkoris kibírtam.

Azt hiszem, elértem arra a pontra, amikor a tűrőképességem már csődöt mond.

A pszichoterápia óta semmi nem javult, és az, hogy beszélek a problémámról, még jobban legyűrt.

Már nem vagyok képes tenni magamért semmit, lehet, hogy nyávogásnak hangzik, de már nincs erőm, egy szemernyi se.

És annyian a fejemhez vágják, hogy egy gyenge sz.r vagyok, pedig rengeteg mindent kibírtam már..

És lehet, hogy mégis gyenge vagyok?

Gyenge azért, mert mostmár nyúlnék a gyógyszerekhez?

Lehet, hogy tényleg gyenge vagyok.

#8:

Nem egyszer, nem is kétszer próbáltam már a szüleim tudtára adni, hogy valami nincs rendben velem, de ha visszább olvasol, leírtam, hogy mi volt minden alkalommal a szüleim reakciója. :(

2013. okt. 27. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!