Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem a fóbiámat?...

Hogyan kezeljem a fóbiámat? Mindig félek attól, hogy valamit otthon hagyok, nem kapcsoltam le a villanyt stb. és amikor már elmegyek zárnám be az ajtót vagy 3x megint ellenőrzök mindent! Idegesítő és sokszor kések miatta. Hogyan küzdhetném le?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én megmondom.


írd össze mi az amiket reggel ellenőrizni szoktál.

csinálj róla egy excel táblázatot, három ponttal.

nyomtass ki belőle egyet minden napra.

kelj fel 10 perccel korábban.

és minden nap a kezedben az aznapi táblázattal és egy tollal, ellenőrizd és jelöld a lapon, hogy mit ellenőrzitél. és háromszor ellenőrizz így végig mindent, mindháromszor feljegyezve a lapon, hogy az adott dolgot leellenőrizted.

ezzel garantálom, hogy az ellenőrzések számát nagyon hamar 1-re fogod csökkenteni, és mikor bezárod az ajtót nem fogsz többet visszamenni, se parázni, hisz nálad van a papírod amin be van jelölve, hogy mindent leellenőriztél.

2013. nov. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez tényleg hatásos? Ám jól hangzik, kipróbálom, köszi!
2013. nov. 27. 11:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen ez már kényszer betegség,de nem súlyos!én is mindíg ellenőriztem magam,mióta Dohányzom semmi bajom. :)
2013. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is ezt javasoltam volna, próbáld ki. :)
2013. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hát nézd, én csak logikusan gondolkodom. mindennap megkérdezem magamtól mikor bezárom az ajtót, hogy elzártam a gázt, nem hagytam égve a villanyt, stbstb, pedig ezeket le is ellenőriztem mielőtt eljöttem otthonról, csak nem vagyok benne biztos, akkor írok erről egy listát és csekkolom tollal. annyit minimum elérek vele, hogy 1-szer elég lesz leellenőrizni a dolgokat, hisz a saját X-emnek már csak hiszek, ráadásul ha eljövök otthonról, se kattogok majd. ez mindenképp jobb mint 3szor ellenőrizni és parázni hogy mégis elfelejtettem valamit nem? :)
2013. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát ha ti így oldjátok meg a problémáitokat akkor egészségetekre! Dohányozzatok! :)

Utolsó igen igazad van, köszönöm, sokat segítettél! :)

2013. nov. 27. 12:04
 7/11 anonim ***** válasza:
szívesen :)
2013. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Naa,jó indulatból írtam dohányzást,nekem metálisan segített (hozzáteszem,nem is ellenőríztem maga 1xer sem,csak mikor elmentem othonrol elég sűrűn jutott eszembe,hogy mindent úgy hagytam-e ahol kelett volna)...mióta cigizem,nem agyalok fölöslegesen fa.s.z.ságokon.Én csak 1 egész jó tippet adtam,menj el Pszihiáterhez,akkor ha agybajos vagy,bocs!'
2013. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok agybajos, te pedig ne felejts el elmenni rák szűrésekre.
2013. nov. 27. 12:12
 10/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én az 1-es hozzászólásra írtam, hogy én is ezt javasoltam volna, csak közben míg elküldtem, jött egy másik hozzászólás. Tévedés elkerülése végett, még véletlenül sem dohányzom, ki nem állhatom a szagát sem. ;)
2013. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!