Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettentő alvászavar. Mit tegyek?

Rettentő alvászavar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban is volt ezzel gond, pedig a szüleim rendszerességre neveltek, akkor keltem és feküdtem amikor kell, reggeli stb... mindig meg volt a napi rutin, de az éjszaka jött az álmatlanság. Mára már ott tartok, hogy egész éjszaka nem tudok aludni, reggel 8 óra felé alszom el és délután 4 óra-kor ébredek.

Az életem amúgy is elég rendszertelen, a munkám megengedi, hogy hónapokig nem csinálok semmit, de mikor dolgozom akkor is egész nap kimerült vagyok éjszaka pedig csak forgolódom, hiába fáradok le a nap során egyszerűen nem megy. Napközben pedig alszom mint a tej. Érdekes az, hogy ez a probléma van hogy 1 évig elő sem jön, és nem tudom mi okozza. Forduljak pszichológushoz vagy valami betegség az oka?



2013. nov. 27. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alvászavarnak sokféle oka lehet. Talán segít eligazodni:

https://www.youtube.com/watch?v=k3504u5IKOk

2013. nov. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a rendszertelenség miatt van. Nekem is az van, hogy ilyen időszakban szépen előre csúszok.

Egyrészt sportolj. Másrészt meg kapcsold ki a számítógépet hamarabb, mint hogy aludni akarnál. A netezésnek nagy szerepe van abban, hogy egyre tovább van fenn az ember.

2013. nov. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Van olyan, hogy késő alvásfázis szindróma. De ez előjöhet attól is, ha egyre később fekszel, és erre áll rá a szervezeted. Nekem amióta eszemet tudom van ezzel problémám, nagyon rossz dolog, akiknek nincs ezzel problémájuk meg komolyan sem veszik...

Amikor gyógyszert szedtem depresszióra/szorongásra akkor beállt, tudtam minden éjszaka aludni. Sajnos le kellett állnom a gyógyszerekkel, azóta megint nem tudok aludni...

Szerintem beszélsz pszichológussal, baj nem lehet belőle.

2013. nov. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kaptam már én is nyugtatót az orvostól, de igazság szerint fiatal vagyok, nem akarok gyógyszereken élni, próbálkozom inkább valami más megoldással, de eddig semmi nem jött be.

Az érdekes számomra inkább az, hogy ez kisgyermek korom óta van, és csak időszakosan jön ki.

Azt hiszem keresek valami terápiát, talán sikerül bogyók nélkül megoldani a dolgot.

2013. dec. 1. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!