Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnál segíteni? Kérlek!

Tudnál segíteni? Kérlek!

Figyelt kérdés

az egész úgy kezdődött, hogy kezdtem meglátni , hogy mennyivel kevesebb vagyok mint mások.

1.elkezdtem magamba fordulni,( mert láttam , hogy az ismerőseimnek sokkal jobb az alakjuk, több barátjuk van,...)

2.egyre jobban elkezdet érdekelni az hogy ki mit gondol rólam

3. teljesen elvesztettem az önbizalmam , a szünetkben már a folyosóra sem merek kimenni.

4.amikor hazaérek és belenézek a tükörbe azonnal elfog a düh, majd zokogni kezdek

5.hiába hajtogatom magamba hogy szép vagyok jó vagy sikerülni fog, egyszerűen totál béna lettem, mindenben megbotlok , a földet bámulom , ha megyek , minden kicsúszik a kezemből.

6.többször megfordul a fejemben, hogyha saját kezűleg kéne döntenem a halálomról mit választanék

7. egyre kevesebbet kezdeményezek beszélgetést

8.már a legkisebb jelentéktelenségen is kitudok akadni, teljesen kiidegelem magam.

9. nem tudom senkivel sem megosztani a problémáimat

10. nem bírom rávenni magam, hogy egy kicsit is mosolyogjak, pedig nagyon sokat mosolyogtam régen

11. bűntudatom van attól, hogyha már bármit is megeszek, sokszor elgondolkodom azo hogy jobb lenne kihányni,amit ettem

nagyon szeretnék megváltozni, mert nincs értelme annak, hogy legszebb éveimet a míg még fiatal vagy így töltöm el, és 10 év múlva meg majd a ráncaimat nézegetem a sok sírás miatt:(

15/l nem vagyok lázadó tini előre mondom


2009. nov. 20. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezen minden második tini átesik. Nekem 16-17-ig tartott. Majd kinövöd.
2009. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

kösz szépen :/

én tudom , hogy nem fog elmúlni egy-két év alatt

2009. nov. 20. 22:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Járj el szórakozni,ne hagyj időt ilyen gondolatoknak.Fejben dől el minden.
2009. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a lányomnál is, beletelt egy kis időbe, mire rájöttünk, hogy ez egy betegség : DEPRESSZIÓ!!!


A pszichiáter szerint ez elég gyakori kamaszkorban a hormonok változása miatt.


Gyógyszereket kapott és most 2 év után egyre jobban van, most már mindig mosolyog, jókedvű, már ő csodálkozik a legjobban, hogy 2 évvel ezelőtt hogyan lehettek olyan sötét gondolatai, miért is akart ő öngyilkos lenni?...


Azt javaslom, hogy kérd meg a szüleidet : vigyenek sürgősen orvoshoz (pszichiáter!), mert minél hamarabb kezelnek, annál gyorsabban kilábalhatsz a bajból!


Keressétek meg a Vadaskert Alapítványt, ez ingyenesen segíti a lelkibeteg gyerekeket!!! (Nekünk is ők segítettek.)

2009. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom hogy ilyen rosszul érzed magad de hidd el a legtöbb ember a te korodban hasonló problémákkal küszködik. még azok is akiket most olyan magabiztosnak látsz.Ha egészséges vagy és szeretnek a szüleid ez már olyan ami sok embernek nem adatik meg.Hogy az ételt ki akarod hányni ez egészen borzasztó.Ezzel egy életre tönkreteheted magad.Ha nem vagy megelégedve a súlyoddal inkább egyél kevés édességet és sportolj.Talán ott társaságot is találsz.Ha van barátnőd beszélgess vele a gondjaidról, biztos neki is vannak.Bátorság és ne hagyd el magad.Nem tudhatod mi vár rád, lehet hogy tíz év múlva pont azt érzed majd hogy nagyon boldog vagy. A dolgok változnak, sok sikert és kitartást.:)
2009. nov. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de én annyira félek, nem tudok iylen nyíltan beszélni senkivel:(
2009. nov. 20. 22:47
 7/10 anonim ***** válasza:
22:42-es vagyok. Ha ennyire félsz beszélni és egyébként jól megérted magad Anyukáddal, mutasd meg neki ezt az oldalt. Amit te írtál és amit mások írtak. Tudnia kéne a gondjaidról.Bátorság!
2009. nov. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen bajaim voltak,és kijöttem belőle szülői segítség nélkül egymagam.15 éves vagyok én is pedig..Első válaszolónak annyit mondanák hogy egyáltalán nem minden tini megy át ezen.Mert nem minden tini depressziós..Ha akarod leírhatom az én gyógyulási módszerem,igaz mellette jártam 2hetente 1x pszichiáterhez,szóval szerintem te is menj majd el azért,de leírhatom attól függetlenül az én módszerem lehet segítene :).csak dobj 1 üzit és leírom e-mailben (:
2009. nov. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Keress fel mielőbb egy pszichiátert mert valószínű, hogy depressziós vagy, vagy ha így maradsz az leszel! Mellette addig is sportolj!!! És ne gondold, hogy egyedül Te vagy ilyen helyzetben! /ez talán segít elfogadni a helyzetet addig is/
2009. nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Figyelj magadra és nem lesz baj.
2009. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!