Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mániákus hazudozó vagy csak...

Mániákus hazudozó vagy csak megviseli a tinédzser kor? Biztos a 286. kérdés erről de kérlek írjatok valamit, mert kezd elfajulni a dolog.

Figyelt kérdés

Háttér:

-mindkét szülő vér szerinti, dolgoznak, kedvesek, rendesen nevelnek

-két idősebb fiútestvér, akik tűzbe mennének a húgukért, soha semmi nagyobb probléma nem volt velük

-egyetlen lánygyermekként mindent megkap amit csak szeretne (ésszerű határokon belül), foglalkoznak vele, MINDEN sz*rból kihúzzák

-a baráti körről nem sokat tudunk, mert beszél róluk, de már nem tudjuk, hogy mit higgyünk el.

A történet:

Miután én kb. 2 éve jöttem össze a párommal, csak erről az időről tudok mesélni, de azt tudom, hogy már az általános iskolában is voltak gondok. Felső tagozatban szinte minden évben pótvizsgáznia kellett. Úgy döntött, hogy a szakmatanulást választja a gimnázium helyett. Elkerült egy -nyugodtan mondhatom, hogy- rossz iskolába. Innentől kezdve nem volt megállás. Nem járt be az iskolába, verekedett,...elég hosszú a lista. 1 évet járt csak ebbe a suliba, év végén már nem is mert bemenni. Átiratkozott egy másikba.Most itt tartunk, ez az első éve.

A saját szüleit képes meglopni, már nem lehet értéket tartani otthon, ugyanazt a pénzt elkéri az apjától és az anyjától is valamilyen ürüggyel, aztán nem tudja megmondani mire szórta el. A csillagokat képes lehazudni az égről, azért, hogy egyik hazugságát a másikkal fedezhesse, és így tovább. Rengetegszer belebukott már. El lett neki magyarázva értelmesen minden, hogy itt vagyunk, segítünk ha kell,...stb. A szülei megértik, hogy kamasz és hogy most minden előbbre való nála, mint a családi kapcsolatok.Pszichológushoz is elvitték, ahol szintén úgy hazudott, mint a vízfolyás, de olyan dolgokról, hogy az valami elképesztő és rettenetesen bántó a szülei számára, mert semmi valóságalapja nincs. Nem szeretnék példát felhozni. A tudtuk nélkül írok, mert szeretném hallani pár kívülálló véleményét is (remélem megértitek).

A szülei már nagyon kivannak, nem tudják, hogy miért történik ez. Mi pedig a párommal nem tudjuk, hogy hogy segíthetnénk azon kívül, hogy mellettük állunk.

Elnézést kérek, ha hosszúra sikerült és köszönöm előre is annak, aki elolvassa és válaszol.


20/L


2011. okt. 12. 02:35
 1/10 anonim ***** válasza:
számomra kimaradt a sztoriból h te ki vagy. ugy gondolom egy barát. ha tényleg balhés volt már réggebben is, és rossz suli, rossz társaság stb, akkor nem lehet h dohányzik és. szülei nem tudják és arra kell a pénz? hétvégi bulik (6-7-800 ft egy feles) vagy füvezik? emiatt hazudhag valaki, mert ha egyszer elindul nem lehet abbahagyni.
2011. okt. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát valószínűleg ez a klasszikus "rossz társaságba keveredett". A baráti köréről semmit nem tudsz? Vagy arról, hogy kikkel szokott eljárni bulizni, miért nem járt be a suliba, stb? Ahogy előttem is írták, valószínűleg a bulikban szórja el a pénzt, piára, cigire, fűre... a legtöbb tini, akik lopnak, emiatt szoktak. Én azt javaslom, nézz utána a baráti körének. Írtad, hogy van 2 bátyja, ők mit szólnak ezekhez a dolgokhoz? Esetleg ők kísérjék el, mikor bulizni megy. Túl sokat nem tudsz tenni szerintem egyébként, ez inkább olyan családi ügy, amit a családnak kellene megoldania. Pl. a szülei lehetnének kicsit szigorúbbak, hogy visszafogják, vagy nem is tudom.
2011. okt. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Uhh. ne haragudjatok. igy visszaolvasva én sem veszem ki, hogy ki vagyok.

Az én párom az idősebbik fiutestfér.:) Asszem akkor igy már összeállt a sztori.


A cigi a legeslegmellékesebb.... még 7-800 ft hagyján, de 35Ezer??(lakást adnak ki,azt a pénzt vette el) és nincs egy darab uj ruhája sem. se műköröm, se póthaj... nem értem hova lett pedig állandóan ezekről a dolgokról beszél...

És ez nem az első eset volt... de a testvéreit ugyanúgy meglopja. már senki nem hagy benn semmit a lakásban.

2011. okt. 12. 05:55
 4/10 A kérdező kommentje:
ezt a "2 bátyó kísérje el bulizni" úgy értetted, hogy kövessék őt és figyeljék meg? Mert biztos nem hagyná h vele menjenek.kiverné a hisztit.
2011. okt. 12. 05:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Nézd, nem elkeseríteni szeretnélek, de van a hátam mögött elég hosszú tapasztalat ilyen téren. Azt javaslom, hogy kerüld őt. Látom előre a hajléktalanságba vagy a börtönbe vezető sorsát. Tipikus önrontó, önpusztító, semmirekelő, élősködő alak. Soha nem fog megváltozni, addig fogja a környezetét szívni, amíg el nem zavarják majd, de még akkor is vissza fog járni betörni és lopni. Teljesen normális a reakciód, hogy szeretnél rajta segíteni, de nem tudsz. Bármit teszel, ő csak annyira tartja a körülötte lévő embereket, hogy kiből mennyit tud kicsalni, akármilyen segítséget elfogad, megígér mindent, de a következő percben már el is felejtette. Bármennyire fáj - el kell zavarni, és nem állni vele szóba. Ezzel többet használsz neki is.
2011. okt. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy szó sincs a "rossz társaságba való keveredésről". Nem egy esetem volt, ahol ugyanabban a társaságban lévő testvérpár egyik tagja elzüllött, a másik meg nem. Nem kell hárítani a felelősséget, nem más a hibás, hanem egyedül ő. Nem a szülőkön múlik, nem a barátokon, nem a társaságokon, egyszerűen ilyen ember.
2011. okt. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a kulcs: de azt tudom, hogy már az általános iskolában is voltak gondok. Felső tagozatban szinte minden évben pótvizsgáznia kellett.


Szóval ő már korábban is ilyen volt. Vagy az h ilyen volt, ilyen marad vagy az h valamire kell a pénz (pl drogra) Az utóbbiank egy vérvizsgaélattal vagy tipikus tünetekkel utánanézhető...

2011. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2011. okt. 12. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kommentelő szerintem tuti hogy drog, csak arra kellhet ennyi pénz.Bulira 2-3 ezer simán elég főleg hogy lányokat ingyen beengednek általában.Szerintem party drogos, extasy,speed vagy kokain.Ha tévednék és csak lop úgy pofán kell b*szni hogy kiaszakadjon egy-két foga.Többet nem fordulna elő.Úgy még vissza rázódhat ne kallódjon el teljesen, késöbb már rendőrségi ügy lesz belőle vagy mehet csövesnek.
2011. okt. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tuti kábítószer! amúgy ilyenkor egy megoldás, hogy kibasszátok az utcára nem engeditek be többet aztán ha már elég mélyen van magától úgy fog dönteni, hogy változtat életén addig meg felesleges semmi se fogja meghatni. valami ilyen karriert írtam le énis. 2 vége van: börtön, intézet, halál vagy kibasszátok az utcára idővel megjön az esze és változtat:)
2011. okt. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!