Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diagnosztizált szociopata...

Diagnosztizált szociopata vagyok. Lehetekk szerelmes?

Figyelt kérdés

(antiszociális személyiségzavar). Az orvos szerint ezen sokat segiteni már nem lehet, szerinte meg kell hogy tanuljak ezzel együttélni. Az lenne a kérkésem, hogy szerintetek egy ilyen embernél mint én, kialakulhat e szerelem valaki iránt?


F22


2009. nov. 21. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Miért ne? A szerelemben egy emberrel kerülsz kapcsolatba és nem öthöz kell alkalmazkodnod. Lehet, hogy még javul is az állapototd, ha egy emberhez szorosabban kötődsz. Azért próbálj is tenni ennek érdekében!
2009. nov. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze. Én is az lettem... :P
2009. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Persze hogy lehetsz szerelmes,sőt ahogy az 1. válaszoló is írta talán még a betegségedből is kijönnél lassan vele :)
2009. nov. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerelmes talán lehetsz, de hogy kapcsolatot mennyire tudsz fenntartani az egy másik kérdés:ne felejtsd el , hogy a partnered a kapcsolatba előbb-utóbb magával hozza a barátnőit-barátait, meg persze a családját is ! Velük is számolnod kell.
2009. nov. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2009. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
tudsz szeretni, de valahogy maskepp, mint egy "norma" ember
2010. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon érdekes kérdés.

Az én exem, aki még mindig nem igazán az exem, gyanúm szerint szociopata, és mellette még skizofrén is. A kérdés azért is fura, mert az a fiú már másfél éve szórakozik velem, hiteget, játszik, és teljesen tönkretesz közben, de ez persze őt egyáltalán nem zavarja... Más kérdés, hogy kiválóan tud színt játszani, ha akar, habár néha kilóg a lóláb. Lélektelenül csalja velem és másokkal a párját valószínűleg. Ismertem egy másik lányt, akinek a szeretője volt, mellettem... Mai napig nem tudtam megszakítani vele a kapcsolatot.

Namost az a helyzet, hogy egy szociopata nem tud szerelmes lenni, a szociopaták és úgy olvastam, hogy általában az elmebetegek érzelmivámpírok. Az én véleményem szerint, tehát hangsúlyozom, hogy az én véleményem szerint ez az energiamegmaradás törvényeivel okolható, mely ugye tudjuk, hogy kimondja, hogy az energia nem vész el. Vagyis mások érzelmeit próbálják elszívni. Elég sikeres volt az én exem, mondjuk kellettem hozzá én, én már ugye eddig se voltam teljesen jól, de mindig is erős nő voltam, ő teljesen tönkretett.

Aztán azt is mondták nekem, hogy a szociopatáknak nincsenek érzelmeik, és emiatt amikor szerelmes lesz beléjük valaki, akkor a szerelmes elkezd zuhanni, és semmi sincs, ami megfogja őt, hiszen a szociopata nem rendelkezik azokkal az érzelmi védőhálókkal, amikkel mások azért rendelkeznek. Hozzátenném, hogy én se vagyok egyszerű eset, kicsit nehezen kezelem olykor az indulataimat, olykor nagyon bunkó tudok lenni. Depressziós is vagyok szerintem. De a lényeg itt az, hogy egyenjogú szerelmet nem tudsz kialakítani szerintem emiatt. Maga az is fura,hogy te ki akarsz alakítani. Olyan, mintha játszanál. Mintha csak egy játék lenne a kiírás. Egy szociopata nemigen gondolkodik el ezeken, furcsa, hogy te mégis.

Én is szívesen megismernélek téged.

Amit leírtam, az természetesen az én szemszögemet tükrözi, és tényleg lehet, hogy ostobaságokat írok. De amit tapasztaltam, az sokak szerint a szociopátia jellemzője. Ahogy utánaolvastam, tényleg teljesen ráillik.

Szerintem, ha tényleg az lennél, akkor nem írtál volna ide ki... A szociopaták nem szokták felfedni a titkuk, még kevésbé akarnak megváltozni. Nincsenek érzelmeik, habár ez nem egészen így van, vannak érzelemfragmentumaik szerintem, mert itt nem arról van szó, hogy nincs személyiségük, hanem, hogy a személyiségük darabokban van, és emiatt nem érdeklik őket mások. Persze a játék kedvéért kiírhatnak egy kérdést :). Mert játszani mindig szeretnek, azt hiszem :).

2011. júl. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!