Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia elkéne mondani?

Skizofrénia elkéne mondani?

Figyelt kérdés

Rájöttem hogy paranoid skizofrén vagyok BNO F2000

Ugyanúgy hallok hangokat, beszélek a senkivel,kiesnek jelenetek mindig úgyérzem figyel valaki,rossz családi háttér…stb

És szerintetek elkéne mondanom anyumnak?

Csak mert soha nem hisz el semmit ha mondom hogy fáj a torkom akkor is küld iskolába meg egyszer nem tudtam beszélni törin felszólítottak (felelni) nem bírtam beszélni-->eggyest kaptam és még én voltam anyám szerint a hibás hogy én csak megjátszom)

Egyszóval nem hisz nekem

Mit kéne tennem?



2013. dec. 2. 22:22
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja meg egyszerűen nem érdekel semmi csak úgy létezek de nem kell semmi

Egyszer órán fogtam magam felálltam kimentem az ajtón és hirtelen észhez tértem és ott ültem a tankönyv felett.

Meg mentem ki a konyhába és az ajtó előtt láttam önmagamat elmenni

Már nem merek aludni, félek magamtól.

2013. dec. 2. 22:30
 2/8 anonim ***** válasza:

Érdekes ez, mert a skizofréneknek nem szokott betegségtudatuk lenni kezdetben. Ők általában hiszik, hogy amit tapasztalnak, az igaz. Ettől még persze lehet neked is bajod, skizofrén is lehetsz, de nem tipikus ez rájuk nézve.


Én a következőt javaslom. Igen, mondd el anyukádnak, de mellette párhuzamosan (vagy még előtte) keresd fel az iskolapszichológust is, vagy másmilyen pszichológust (akár a háziorvos is tud ajánlani). Mondd el nekik is ezeket, tovább tudnak irányítani pszichiáterhez, ha szükség van erre. Ők is tudnak hatni anyukádra, hogyha nem hinné el, amit mondasz. A legdurvább ilyen bajokat is nagyjából karban lehet tartani, ha az orvos, a család meg a beteg együttműködik.

2013. dec. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bárzsing ***** válasza:
Eléggé furcsállanám, ha paranoid szkizofrén lennél, főleg, hogy a paranoid szkizofrénia még a többi szkizofrénia fajtánál is idősebb korban szokott kifejlődni, 30 éves kor után. Beszélj pszichológussal, mert ha nem is szkizofrénia, lehetnek lelki problémáid.
2013. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem skizonak tűnik, de feltétlenül lásson szakorvos. Persze hogy el kell mondani anyukádnak.
2013. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Milyen betegségnek nézed?
2013. dec. 3. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Azért az csúnya dolog, hogy anyukád nem hitte el, hogy fáj a torkod, és mégis elküldött iskolába. No de torokfájásból egyből "paraniod skizofrénia (BNO F2000)", az rögtön nem semmi. Erre kiakad majd a szeme...
2013. dec. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen… ha azt nem hitte el hogy fáj a torkom ezt se fogja
2013. dec. 3. 18:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom sajnos, hogy milyen betegséged van. Az biztos, hogy stresszes lehet az életed. Túlérzékeny az idegrendszered és kikészültél. Nyugodtan mondjad el anyukádnak, hogy skizofréniára utaló tüneteid vannak. Legalább foglalkozik majd a problémáddal.
2013. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!