Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki mit szokott csinálni...

Ki mit szokott csinálni amikor jön a pánikroham? Én már 6 éve nem merek egyedül maradni, annyira retteg!

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Orvoshoz megy és kap rá kezelést és gyógyszert.....
2013. dec. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok a válaszodhoz, folyamatosan járok orvoshoz, szedek is homeos bogyót, de attól még sajnos vannak rohamok! Ráadásul szoptatok! A kérdésem arra vonatkozik, hogy pl zacskóból zacskóba légzés, vagy leül és próbál lenyugodni, vagy mászkál!
2013. dec. 9. 16:17
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

ha folyamatosan jàrsz orvoshoz akkor ő tàjèkoztatott.szerintem olyankor fogd a babát ès menjetek sètálni.a barátnömnek ez bevàlik.eltereli a gpndolatait.

a vàlaszom nem rossz indulatbòl ìrtam .kèt ismerősöm is van sajnos pànikrohammal.

2013. dec. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jah, akkor vissza vonom a felháborodásomat, sajna rám este jön akkor meg nem mehetek világnak! :-(
2013. dec. 9. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A légzés fontos a pánik megszüntetésében. Meg is gyógyulhatsz végleg, ha alkalmazod amikor szükséges. Én meggyógyultam tőle.
2013. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ahogy írták, nagyon fontos a légzéstechnika.

Ami nekem segített:

Tudatosítani, hogy a pánikroham nem veszélyes az életemre, egészségemre. Fiziológiailag annyi, mint egy kiadós edzés. Ezt jó, ha észben tartod, mert nekem tényleg segített, hogy amikor jött a roham, arra gondoltam, hogy most valójában zsírt égetek. :)

A másik: egyszer olvastam, és nekem nagyon, tényleg nagyon bevált, hogy amikor jön a roham, akkor nem akarom elkerülni, hanem meg akarom élni. Bele akarok menni a félelembe. Nagyon akarok félni, figyelem magam, hogy pontosan mit érzek, mitől félek, milyen tüneteim vannak. Tehát nagyon akarok félni. Furcsa lehet, de ez TÉNYLEG segít!

Évek óta nem volt pánikrohamom, ha jött is, elkezdtem nagyon félni, és huss, elillant. Ehhez azért kell az, hogy kétszer-háromszor úgy nagyon meg tudd élni a félelmet, a pánikot, szembesülj vele. De ha ezt kétszer-háromszor meg tudod tenni, akkor onnantól nem lesz hatalma feletted! Onnantól elég lesz önmagában a légzéstechnika, és le tudod állítani a kezdődő rohamot.

2013. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hihetetlenül reménytelennek tűnik akilábalás, pedig úgy szeretnék boldogan, önfeledten élni!
2013. dec. 11. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!