Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tanacsotokat szeretnem...

A tanacsotokat szeretnem kerni. Korulbelul 6honapja idokozonkent rohamaim vannak. Oktober 26an volt egy nagyobb rohamom es azota nem mulik el. Tobb mint egy honapja egesz napos hanyingerrel es szedulessel kuzdok. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

voltam haziorvosnal, az elkuldott mindenfele helyre. voltam vervetelen, pajzs,irigyen, szemeszeten, nogyogyasznal stb.. minden negativ lett. keresgeltem egy kicsit az interneten es ratalaltam a panikbetegsegre. szinte az osszes tunetuganaz volt mint nekem, ezert mondtam anyukamnak, hogy keressunk fel egy pszchiologust. elmentunk, de nem mondott semmit csak, hogy tulzottan alkalmazkodo vagyok.par napra ra jobban ereztem magam, mentem suliba, de vegig ott volt bennem az hogy most megint rosszul leszek. nem vagyok kepes egy hetig bent lenni az iskolaban, pedig nincs semmi baj vele, jo a tarsasag, szeretek bejarni. a rosszulletek miatt, lassan ott tartok, hogy ongyilkos leszek, csak szunjon mar meg, merten ezt nem birom. meg is tennem, ha nem kuszkodnek minden napos halalfelelemmel. naponta ezerszer mosok kezet, nehogy valami bajom legyen. mar ha egy kicsit faj is a fejem akkor mar arra gondolok hogy valami halalos betegsegem van. kihez lehet fordulni ilyen esetekben?


17/L



2013. nov. 29. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne pszichológushoz,hanem pszichiáterhez menjetek! Valószínű,hogy gyógyszeres és pszichoterápiára együtt van szükség és ezt csak pszichiáter tudja megtenni egyben. Oda viszont beutaló kell a háziorvostól,illetve mehettek beutaló nélkül magánrendelésre. De ne halogasd, minél később mész,annál nehezebb lesz kezelni!
2013. nov. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ma már nem kell beutaló a pszichiáterhez. Csak időpontot kell kérni.
2013. nov. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is pszichológus és pszichiáter. A szédülés meg a hányinger az meg amúgy Meniére-szindróma is lehet, csodálom, hogy fül-orr-gégére nem küldtek...
2013. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon helyesen csinálta a háziorvos, hogy kizárta a testi okokat. Csak tovább is kellett volna lépnetek. Ha nem testi ok van, akkor lelki. És oda pszichiáter kell. Valóban úgy van, ahogy valaki írta: a szekrendelőbe a pszichiáterhez nem kell beutaló, hanem időpontot kell kérni, és elmenni a rendelésre. Addig is ird össze a tüneteidet, hogy az ott rendlkezésedre álló mintegy 10 percben értelmesen elő tudjad adni. Ugyanis a diagnózis ettől függ, javarészt. Úgyhogy nem vagy halálos beteg, csak nem orvosnál jártál. Mellesleg a pszichologus nem is orvos. Kérdezz ha érdekel valami...
2013. nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szakrendelői pszihiáter marhára nem fog neked pszihoterápiát adni, kapsz gyógyszert, kis beszélgetés és annyi, max. 2-3 alkalom. Mindenképp menj el, de hosszabb gyógyuláshoz kell majd a pszihológus is, ami fizetős és várhatóan heti egy alkalmas tartós terápia, lehet majd ritkítani, amikor jobban vagy.

Még valami, a legtöbb pszihés betegség mellett enyhe testi betegségek is jelen vannak, így a kettő együtt kínoz valószínűleg, érdemes végigjárni a hagyományos orvosi utakat is, lehet, hogy mellett van pl. egy enyhe reflux vagy savtúltengés, tök tudja. Öngyilkosságot felejtsd el, úgy képzeld el, hogy egy nátha szintű gondod van, csak az agyadban, megfelelő pszihológussal hetek alatt érezni fogod a javulást. Ha jól értettem, végig többes számot írtál, pszihológushoz idővel majd egyedül kell menni.

Még valami, teljes gyúgyulásra azért ne számíts hamar, de a jelenlegi problémád jó szakemberrel hamar a mostani 5-10%-ra zuhan, utána okos életmóddal ki lehet irtani tartósan. Fel a fejjel, sokan (köztük én is), kijöttünk ebből, neked is menni fog!

2013. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia, hogy érzed magad azóta?
2022. júl. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!