Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem kezdek megőrülni....

Azt hiszem kezdek megőrülni. Kérem ha valaki tud hozzászólni ehhez, az mindenképp írjon!?

Figyelt kérdés

Ok. Szóval én egy elég magas IQ-val rendelkezem. Félreértés ne legyen, ezt egyáltalán nem dicsekvésből mondom. De általában az ilyen egyéneknél rengeteg pszichikai és mentális rendellenesség szokott kialakulni. Lehet közrejátszik ez is ahhoz, amit a továbbiakban írok.


Az egész mindössze néhány hete kezdődött.

Én úgy általában nagyon sokat szoktam elmélkedni, gondolkozni, agyban ráspirázni a dolgokra, de nem szándékosan, csak ez mindig ilyen volt és mindig ilyen lesz, ( ha csak nem ültetnek át egy másik agyat a fejembe ) , ezzel még úgy magában nem is lenne gond, mert idáig elvoltam magammal, csak mostanában nem tudom kezelni ezt a dolgot; az egész kontroll, amely egy normális embernek meg kell legyen ahhoz, hogy ne golyózzon teljesen be, az nálam elszakadt.


A gondolatok özönlenek egyfolytában, bizarr módon kezdek érzékelni mindent, folyamatosan pörög az agyam. De nem úgy pörög, ahogyan másoknál, hogy jó értelemben, hanem egyszerűen már nem tudok aludni, nem tudok leállni, nem tudok nyugodt lenni ( amíg ezt a kérdést megírtam, addig is felkeltem a székről vagy 10x és járnom kellett, mert nem tudok nyugton ülni egy percig sem ), soha nem tudom kikapcsolni az agyamat és ha szó szerint lehetne agysokkot kapni, akkor én már biztos kaptam volna, mert ezt a tempót egyszerűen egy agy nem tudja bírni valamilyen szintű károsodás nélkül.


Teljesen normálisan tudok viselkedni amúgy. Szóval ez megint furcsa, hogy az emberek előtt totál normálisnak tudom mutatni magam, tisztán és logikusan fejezem ki magam, senki nem gondolná, hogy mi szokott lezajlani a fejemben.


Pont úgy érzem magamat, mint azok a pszichopaták, akik szemmel láthatóan az elmezavarodottság szélén állnak és akiket művésziesen ábrázolnak adott bizarr jellegű képeken. De én nem hittem el, hogy ilyen tényleg létezik színéskedés nélkül. Egyszerűen úgy érzem, hogy megőrültem és ehhez nem kell semmit hozzátegyek. Ez csak van. És nem tudok visszaállni a normálra.


Mostanában az is felvett szokásom, hogy megszállottan ismételek meg adott mondatokat. Nemrég amikor beszéltem az egyik haverommal és szó volt, hogy hozzon el valamilyen papírokat, akkor is azt kezdtem el mondogatni, hogy “ Hozd el a papírokat, hozd el a papírokat, hozd el a papírokat…” – mire félig mosolyogva, félig értetlenül nézett rám és mondta, hogy “ Ööö jó, elhozom , mondtam már :D. “

Ha valaki látta az Aviátor című filmet, van ott a végén az a rész, amikor a főszereplő megőrül – na olyan vagyok én.


Nem tudom megállapítani mennyire jött le az egész nektek, annak alapján, amit írtam, próbáltam minél jobban kifejezni magamat, de talán még így is túl enyhére sikeredett ahhoz képest, hogy valójában mennyire súlyos a fejemben az egész. Ezt interneten keresztül egyszerűen nem lehet elegendő intenzitással kifejezni.


Köszönöm annak, aki elolvasta és annak még inkább, aki válaszol rá !


2013. dec. 20. 18:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%

Nem fogsz megőrülni. Sem nagyfokú nárcizmussal, sem nagyfokú tudatossággal nemigen szoktak megőrülni az emberek.


Egyszerűen ne foglalkozz magaddal annyit, amennyit eddig tetted, és a nagy IQ-dat forgasd valami hasznos cselekvésbe vagy alkotásba.


Ps: Én nem szimplán csak nagyon magas IQ-jú ember vagyok, hanem zseniális és nő. És nem a Mensa-zseniálisa, hanem a MAWI-é. Nagyon nem mindnegy! :)


És mivel udavarias is vagyok, azt válaszolom neked búcsúzóul, hogy "nagyon szívesen". :)

2013. dec. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Anno egy tanárom mondott az ilyen tanulás stb. besokallásokra egy egyszerű megoldást.

Vállalj el egy segédmunkás melót, 1 hónapra. Kőműves mellé.

Hidd el már az 1. hét után mindig úgy érsz haza hogy csak aludni akarsz,és az agyad azonnal kapcsol is ki.

Idővel helyre jössz,és rendesen fog menni minden.

Nagy IQ dolog meg nem értem hogy jön ide? Mire érted az IQ-t? Arra hogy tudod milyen helyzetekbe milyen kis formák hiányoznak? Többi élet területén még lehetsz attól nem egy eszes személy.

2013. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Én fordítom elég sok mindenre az intelligenciámat.

Szerintem neked épp az jött le ebből a kérdésből, amit nem akartam, hogy bárkinek is lejöjjön. Nem arról van szó, hogy egy full ego ember itt unalmában kiír valamit és azért elvárnám, hogy legalább ebben a kategóriában viszonyuljanak komolyan egyesek a kérdezőkhöz.

2013. dec. 20. 19:03
 4/28 anonim ***** válasza:

" Az egész mindössze néhány hete kezdődött".


Jó neked.

2013. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Jó, látom eddig mindenki ( azaz 1. és 2. válaszoló ) az én IQ-m fontolgatásával van elfoglalva.

Tényleg nem vágom, hogy miért kell belekötni az ilyesmibe, ha egyszer magas , akkor magas , most valaki attól lesz beképzelt, mert leírja a tényeket ? És igen, azért írtam le és úgy jön ide, hogy általában a magas IQ-val rendelkező személyek vagy mondjuk úgy fokozott intelligenciával rendelkezőek rendre mind megőrültek egy idő után, ha valaki elég biográfiát olvas, akkor letudja ezt következtetni.

2013. dec. 20. 19:06
 6/28 A kérdező kommentje:
#4 - Igazad van. Azért is remélem valahol, hogy még egy visszafordítható folyamatról van szó és nem egy aktuálisan kibontakozó, jövőben elfajulandó dologról.
2013. dec. 20. 19:07
 7/28 anonim ***** válasza:

Már írtam.


Kérdés: Mi zökkentett ki?

2013. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Reagálva amúgy erre " Mire érted az IQ-t? Arra hogy tudod milyen helyzetekbe milyen kis formák hiányoznak? Többi élet területén még lehetsz attól nem egy eszes személy. " - Nyilván én is tudom, hogy az intelligencia relatív, az IQ csak egy dolog a sok közül, ettől még egyáltalán nem lesz valaki tökéletes minden téren, de ki is állította ezt ? Írtam én ilyet, olvastál ilyet a kérdésemben ? Vágom ,hogy ironikusan írtál, de egyáltalán nem érzek rá okot, amiért ironizálni kellene most. Próbáltam minél objektívebben írni és úgy, hogy ne a nagyképűség jöjjön le ebből a kérdésből, mert ez egyáltalán nem erről szól, nekem egyszerűen gondjaim vannak mentális téren, hogy úgy mondjam, nem tudom milyen nyelven kellene kifejezzem ezt, hogy mindenki megértse végre.
2013. dec. 20. 19:13
 9/28 anonim ***** válasza:

Fizikai munka,meglett adva a válasz...

Olvass utána,

2013. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
#7 - Nem tudom. Nem tudom. Ez az, hogy fogalmam sincs mitől állt be most ez a változás. Hát én biztos nem szándékoztam előidézni ! Annyira megváltozott azóta minden, valahogy most egy olyan átmeneti stádiumban érzem magam, tehát aki még nincs teljesen megőrülve, de már érzi, hogy valami kezd kisiklani a fejében, és egyszerűen úgy érzem nincs olyan személy, aki ezt megértené, ami most az én fejemben zajlik. Hiszen még én sem értem teljesen mitől van ez vagy egyáltalán mivel magyarázható.
2013. dec. 20. 19:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!