Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem kezdek megőrülni....

Azt hiszem kezdek megőrülni. Kérem ha valaki tud hozzászólni ehhez, az mindenképp írjon!?

Figyelt kérdés

Ok. Szóval én egy elég magas IQ-val rendelkezem. Félreértés ne legyen, ezt egyáltalán nem dicsekvésből mondom. De általában az ilyen egyéneknél rengeteg pszichikai és mentális rendellenesség szokott kialakulni. Lehet közrejátszik ez is ahhoz, amit a továbbiakban írok.


Az egész mindössze néhány hete kezdődött.

Én úgy általában nagyon sokat szoktam elmélkedni, gondolkozni, agyban ráspirázni a dolgokra, de nem szándékosan, csak ez mindig ilyen volt és mindig ilyen lesz, ( ha csak nem ültetnek át egy másik agyat a fejembe ) , ezzel még úgy magában nem is lenne gond, mert idáig elvoltam magammal, csak mostanában nem tudom kezelni ezt a dolgot; az egész kontroll, amely egy normális embernek meg kell legyen ahhoz, hogy ne golyózzon teljesen be, az nálam elszakadt.


A gondolatok özönlenek egyfolytában, bizarr módon kezdek érzékelni mindent, folyamatosan pörög az agyam. De nem úgy pörög, ahogyan másoknál, hogy jó értelemben, hanem egyszerűen már nem tudok aludni, nem tudok leállni, nem tudok nyugodt lenni ( amíg ezt a kérdést megírtam, addig is felkeltem a székről vagy 10x és járnom kellett, mert nem tudok nyugton ülni egy percig sem ), soha nem tudom kikapcsolni az agyamat és ha szó szerint lehetne agysokkot kapni, akkor én már biztos kaptam volna, mert ezt a tempót egyszerűen egy agy nem tudja bírni valamilyen szintű károsodás nélkül.


Teljesen normálisan tudok viselkedni amúgy. Szóval ez megint furcsa, hogy az emberek előtt totál normálisnak tudom mutatni magam, tisztán és logikusan fejezem ki magam, senki nem gondolná, hogy mi szokott lezajlani a fejemben.


Pont úgy érzem magamat, mint azok a pszichopaták, akik szemmel láthatóan az elmezavarodottság szélén állnak és akiket művésziesen ábrázolnak adott bizarr jellegű képeken. De én nem hittem el, hogy ilyen tényleg létezik színéskedés nélkül. Egyszerűen úgy érzem, hogy megőrültem és ehhez nem kell semmit hozzátegyek. Ez csak van. És nem tudok visszaállni a normálra.


Mostanában az is felvett szokásom, hogy megszállottan ismételek meg adott mondatokat. Nemrég amikor beszéltem az egyik haverommal és szó volt, hogy hozzon el valamilyen papírokat, akkor is azt kezdtem el mondogatni, hogy “ Hozd el a papírokat, hozd el a papírokat, hozd el a papírokat…” – mire félig mosolyogva, félig értetlenül nézett rám és mondta, hogy “ Ööö jó, elhozom , mondtam már :D. “

Ha valaki látta az Aviátor című filmet, van ott a végén az a rész, amikor a főszereplő megőrül – na olyan vagyok én.


Nem tudom megállapítani mennyire jött le az egész nektek, annak alapján, amit írtam, próbáltam minél jobban kifejezni magamat, de talán még így is túl enyhére sikeredett ahhoz képest, hogy valójában mennyire súlyos a fejemben az egész. Ezt interneten keresztül egyszerűen nem lehet elegendő intenzitással kifejezni.


Köszönöm annak, aki elolvasta és annak még inkább, aki válaszol rá !


2013. dec. 20. 18:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"miért kell belekötni az ilyesmibe, ha egyszer magas , akkor magas ,"


Igen, ez így van. ha magas, akkor magas. De kár, hogy nem láttam az Aviátor filmet, hogy elképzelhesselek, és csodálhassalak. Jó neked.

2013. dec. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Megnézheted még a filmet. Biztos nem törölték a föld felszínéről.
2013. dec. 20. 22:29
 23/28 anonim ***** válasza:

Ha már valamilyen betegségre gyanakszol, akkor szerintem is a mániás depresszióhoz hasonlítanak a "tüneteid".

Nem lehet, hogy egyszerűen csak túlhajszolt vagy? Esetleg felgyűlt a stressz? Pihensz eleget? Tudsz relaxálni? Jógával próbálkoztál?

2013. dec. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
17%

írok neked értelmes választ, mert itt az emberek többsége idióta.


szerintem le kellene foglalnod az agyadat/energiádat kicsit, meglehet, hogy neurokémiai probléma állhat mögötte, és az életviteleden is változtatni kéne. másrészt rendszerezni is kéne. érdemes lenne elmenni talán pszichiáterhez is, csak a jó pszichiáter ritka.


sok dolog okozhatja, pl érdemes lenne tudni, sportolsz-e, miylen az életmódod, mit eszel, mi foglalkoztat, milyen a szociális helyzeted, stb.


nagyjából átfutottam, látom, dolgozol, de jó lenne tudni, hogy fizikai vagy szellemi munka.


egyébként nekem is viszonylag magas az iqm, meg az eqm, ebbe hülyülök bele, hogy sok az idióta, ez igaz, hogy magas iqval megbolondul az ember, de csak akkor ha legalább átlagos eq jár hozzá. a magas iq és érzéketlenség inkább pszichopatizmus.

2013. dec. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

#24 - Nagyon köszönöm a válaszod. Kissé foglalt vagyok jelen pillanatban, de mindenképpen megfontolom, amit írtál, és majd vissza is írok, remélem válaszolni fogsz a továbbiakban is !


Kellemes napos és persze Boldog Ünnepeket ! :)

2013. dec. 24. 06:22
 26/28 anonim ***** válasza:
igen, itt leszek, addig kellemes ünneplést
2013. dec. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 perger89 válasza:
Hello! Azóta történt változás?
márc. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
nem azert broder, tenyleg nem kotekedes mert en is azt hittem ejstejn leszarmazottja kozul vagyok, de hat kivancsi voltam hogy mi van az agyamban IQ kapcsan. meta analizissel ha jol eml(exem) akkor kimutattak, hogy pont az alacsony iQ val rendelkezoknek van mentalis betegseguk, bajuk meg autista fogyatekosoknak stb..
márc. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!