Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok? Miért...

Depressziós vagyok? Miért vannak hangulatváltozásaim?

Figyelt kérdés
Néha, kb hetente rámjön egy nagyon erős depressziós hangulat, ami tart pár óráig, majd elmúlik. Az átlagos hangulatom se valami vidám, de néha nagyon fel vagyok pörögve, vidám vagyok, teljesen az ellentéte a depressziós pillanataimnak, de ez is csak egy ideig tart. A depresszió minden tünete illik rám, de a teljes búskomorság csak a nagyon depressszív pillanataimban. Ez depresszió vagy valami más?

2013. dec. 22. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy candida gombád van, ami okozhat depressziót és hirtelen felpörgést is. Természetgyógyászoknál van állapotfelmérő készülék amivel kimutatható, hogy mia problémád. Ha akarod ajánlok olyan Természetgyógyászt akinek a véleményét én is ki szoktam kérni.
2013. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bárzsing ***** válasza:

Candida... hogy miket ki nem találnak :)

Ha tényleg szélsőségesen ingadozik a hangulatod, az legrosszabb esetben akár bipoláris zavar is lehet. Van olyan típusa, ahol nagyon gyors ciklusokban váltakozik (tehát napok, órák alatt) a két fázis között, illetve lehetnek kevert epizódok is(mániás és depressziós tünetek együtt).

De nagyon sok mindent kellene még ahhoz tudni, hogy ez lehet-e bipoláris zavar, csak szakember tudná megállapítani. De az látszik, hogy zavar téged. Ezért esetleg egy pszichológussal érdemes lehet konzultálni. Lehet, hogy nincs komoly baj, de ha számodra ezek a hangulatváltozások problémát jelentenek a mindennapi életben, akkor érdemes megpróbálni változtatni. Ebben pedig szakember segítségével lehet a legeredményesebben haladni. Ha így döntesz, arra azért figyelj, hogy igazi szakembert, pszichoterapeutát válassz, aki nem csak valami 2 éves gagyi képzést végzett, hanem pszichológus vagy orvosi szakvizsga után hivatalos terapeuta szakvizsgát is szerzett.

2013. dec. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Bárzsing néven regisztrálnál van a két pont. Most menjél el orvoshoz, amíg csak kétféle tüneted van. Ha több lesz, nehezebben gyógyulsz...
2013. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 24. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!