Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehet egy szülő, ha...

Mit tehet egy szülő, ha észreveszi, hogy a lánya evészavarban szenved?

Figyelt kérdés
A 16 éves lányom nem eszik, és hánytatja magát. Nem tudom, hogy mit csináljak. Amikor kérdezem Tőle, mindent letagad, akkor is, ha teljesen egyértelmű a dolog. Már 10 kilót leadott (amúgy sem volt kövér), de továbbra is folytatja... Úgy egy hete vettem észre a dolgokat.

2013. dec. 23. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz. Csak azért nem fogja abbahagyni, mert te mondod neki és magától is csak akkor próbálja meg ha már következményei lesznek a dolognak.
2013. dec. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha kiskorú, vidd kórházba, menj el a háziorvosához beutalót kérni pl. a Vadaskerti kórházba. Ezt megteheted az ő tudta és beleegyezése nélkül is, mivel valszeg ki fog akadni miatta. De ez az egyetlen lehetőség, hogy kórházba viszed. Még most. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy itt már komolyabb a helyzet, és inkább pszichiátriai kezelésre van szüksége, nem elég az ambuláns pszichológus, terápia. Bent megkapná a terápiát is, mivel az is mindenképp szükséges, nem elég a kórházi felügyelet, bár fontos. Ha semmiképp sem tudod kórházba vinni, próbáld legalább a pszichológusi terápiára rábeszélni. De evészavarnál tapasztalatom szerint kell a kórház, mert vannak olyan dolgok, amiket csak ÁLLANDÓ felügyelet mellett lehet megoldani. Pl. kísérgetik őket mosdóba, és verset kell szavalniuk a wc-n, hogy nem hánynak-e. Ezt otthon lehetetlen megoldani.

Én már elmúltam 25 is, mikor utolért az anorexia, és a családomnak tehetetlenül kellett végig néznie, ahogy 31 kg-sra aszalom magamat. Nem tehettek semmit, mivel felnőtt ember vagyok. De Te még tehetsz a lányodért, akkor is, ha most emiatt utálni fog, később hálás lesz érte.

2013. dec. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos egy szülőnek nehéz otthon bármit is tennie egyedül. Mindenképp orvosi segítségre van szükség. Már csak azért is mert aki ilyen rohamosan fogy és ráadásul hánytatja is magát, kiürül a szervezetéből az összes létfontosságú vitamin és ásványi anyag ami a szívműködését segíti, így szívritmus zavar alakulhat ki.(amiről gondolom mindenki tudja, hogy veszélyes.) Nem érdemes sokáig próbálkozni az otthoni beszélgetésekkel, ha semmit nem érnek.. és csak időhúzás lenne. Magától kell belátnia, hogy ez nem egészséges, mindenképp szakembert ajánlok.
2013. dec. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy hogy csak egy hete vetted észre? Addig nem kérdezted tőle, hogy mitől fogyott le csak így 10kg-ot?
2013. dec. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Körülbelül egy hónap alatt fogyott ennyit. Szóval korábban esélyem sem lett volna észrevenni, hogy hirtelen lefogyott. Én meg egyedülálló anya vagyok, reggel 8-tól este 7-ig dolgozom, sokszor hétvégén is, szóval nem tudom figyelni, hogy mikor eszik, és mikor nem. Valamelyik este vettem észre, hogy hánytatja magát, meg hétvégén egyik közös étkezésnél, hogy elrejtette az ételt.

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Megpróbálok valamit tenni, nem szeretném, ha komolyabb baja lenne. Tudom, hogy ez mennyire veszélyes.

2013. dec. 23. 20:50
 6/6 anonim válasza:
58%
Nem tudom, eddig mennyit beszéltél vele, de szerintem még kéne többet. Érd el, hogy több legyen az önbizalma, és kérdezd meg hogy miért érzi magát kövérnek/miért szeretne vékonyabb lenni. Mondd neki, hogy a vékony lány csak izommal szép, tehát ahelyett hogy nem eszik, eddzen, úgy még szebb alakja lesz(persze, csak ha a mostani alakja nagyon nem tetszik neki). Említsd azt is, hogy lehet, hogy most fogy, de utána ugyanígy kicsi lesz az étvágya, és addig fogy amíg senkinek sem kell majd. Szerintem edzhetnétek együtt is, anya-lánya kapcsolatot is segítené, tehát 2in1 program;). Ha nem használ, akkor fenyegesd meg kórházzal, adj neki pár nap haladékot, és figyeld vacsoraevés közben hogy biztos eszik-e. Ha semmi nem működik, akkor kórház, és persze pszichiátria.
2013. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!