Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezzel tud valamit kezdeni a...

Ezzel tud valamit kezdeni a pszichológus? Vagy így nincs is értelme elmennem?

Figyelt kérdés

Lehet jó lenne ha elmennék pszichológushoz, mert nagyon régóta rosszul érzem magam, de attól félek, hogy nem tudnék megnyílni előtte. Hogy nem tudnám elmondani a dolgokat, pedig szeretném, de mégse menne, mert nagyon nehezen bízom meg az emberekben. Ő meg ráadásul teljesen idegen, és tudom, hogy köti a titoktartás, de akkor sem tudom. Van értelme így elmennem vagy hülyének néz majd?


23/L


2013. dec. 23. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme. Nem csak egy alkalommal kell menned, és ő feltudja oldani a gátlásaidat.
2013. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az jó lenne, de hogy csinálja, addig kérdez, amíg nem válaszolok? Nem tudom elképzelni.


Köszönöm a választ.:)

2013. dec. 23. 22:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen problémáid vannak?

Magánéleti? Azért nem nézne hülyének

2013. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Barátaiddal (szüleiddel) nem tudod megbeszélni?
2013. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom kivel megbeszélni, a szüleimmel biztosan nem, anyukám nincs, apámmal nem vagyok olyan kapcsolatban.

Barátaim vannak, de lehet jobb lenne a kívülálló véleménye, tanácsa (ettől függetlenül bízom barátaimban, a legjobb barátnőmmel sokat beszélgetek, de neki is van gondja, nem terhelhetem állandóan)


Elég összetett a probléma szerintem, több minden összejött, magánéleti dolgok is, illetve más is, már testi tünetekben is megnyilvánul.


Gondolom az sem normális, ha minden nap sírva alszom el, ha egyáltalán el tudok aludni.


Csak tényleg attól tartok, hogy ott ülök majd a pszichológussal szemben, felteszi a kérdést, hogy és akkor miért vagyok itt, én meg nem tudok mit mondani majd neki..

2013. dec. 23. 22:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanilyen félelmeim vannak, én is készülök pszichológushoz menni...

Hát, úgy vagyok vele, hogy próba cseresznye. Majd meglátjuk, hogy sikerül. Annyi biztos, hogy a pszichológus nem fog erőszakoskodni, hogy márpedig ezt és ezt mondd el, és nem fog olyan hülyeségekkel jönni, hogy "ha nem mondod, akkor nem tudok segíteni" stb.

2013. dec. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezért kell orvoshoz fordulni. Gyerekorvoshoz, háziorvoshoz, pszichiáterhez. Ők nem a zsbsdet nézik, hogy előbb fizesd be az állapotfelmérő vizsgélatot... Ha a felsorolt orvosok közül bármelyiknem elmondod, amit itt leírtál, ők majd segítenek. Kérdeznek. Nem kell attól tatzani, hogy nem fogsz tudni válaszolni... Ha így kapásból nem tudod felsorolni a bajaidat, írd le. Aztán mésnap igazítsál rajta. És nyugodtan magaddal viheted a papírodat is, még örülni is fognak neki. Ugyanis így rövidebben tudod összefoglalni a problémádat.
2013. dec. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ők nem a zsbsdet nézik"

elírtam: Ők nem a zsebedet nézik...

2013. dec. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyan pszichológus tud segíteni, aki kiképzett pszichoterapeuta. Teszteket alkalmaz, nem az eseményeidről kérdez. Például:

https://www.youtube.com/watch?v=H1gHvaj-Ayg

2013. dec. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na aggódj én is így kezdtem, de a végén észre sem vettem de ő is mondta, mikor elég sok dolgot mondtam. De a hallgatás is jelent nekik valamit. Így vissza gondolva nem is tudom hogyan csinálta de sikerült. Még olyan dolgokat is elmondtam amikre addig nem is emlékeztem. Csak bátran menni fog.
2013. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!