Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszihiáterem Perdox 2mg os...

Pszihiáterem Perdox 2mg os gyógyszert írt fel, de több patikában se tudtak adni, mert nincs. Ripedon 4mg-t adtak helyette, mert azt mondják ugyanaz. Bemerjem venni? Tényleg ugyanaz?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, mert nagyon előjöttek a tüneteim és enyhítenem kell.
2009. nov. 26. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a hatóanyag, én csak azt nem értem, hogy 2 mg helyett mért adtak 4 mg-osat. Ha ez tényleg így van, akkor csak felet vegyél be, ha a másikból egyet kellett volna.
2009. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én sem értem, de köszi a választ! remélem különösebb problémám nem lesz ebből. sajnos pont ilyen szorongások miatt kaptam a gyógyszert, és most ez még rosszabb, hogy nem is azt kaptam. ez megint ilyen pánikot kelt bennem.
2009. nov. 26. 22:37
 3/10 A kérdező kommentje:
csak a mai-holnapi napot bírjam ki, és biztosan felhivom az orvost, hogy ő mit mond, mi a véleménye!
2009. nov. 26. 22:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyettesíthető egymással a két gyógyszer, de csak azonos mg-mal. Legalábbis ezt írja a [link] oldal, ahol ki tudod keresni, melyik gyógyszer mivel helyettesíthető. Az erősebb hatóanyagúból, amit adtak, pedig szerintem is elég lesz, ha csak egy felet veszel be. Próbálj megnyugodni, hidd el, nem lesz baj!
2009. nov. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ja meg azért ez se semmi a betegtájékoztatóban:


Szívbetegségek és a szívvel kapcsolatos tünetek - Gyakori: reflex tachycardia; Ritka: QT-szakasz megnyúlása, ventricularis arrhythmia, torsade de pointes, szívmegállás, hirtelen, nem tisztázott eredetű halál.

2009. nov. 26. 22:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Számomra érthetetlen, hogy szorongásos betegségekre miért lőnek az orvosok előszeretettel nagyágyúval. A Risperidon egy erős antipszichotikum, nem egyszerű szorongásoldó. De azt sem értem, a patikában hogy adhattak 4 mg-ost a 2 helyett, ez ugyanis tilos. A hatóanyag tényleg ugyanaz, de a hatáserősség dupla, ennél a gyógyszernél pedig nagyon fontos a pontos adagolás. Ha felezhető, akkor törd ketté.
2009. nov. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy nem adnak gyógyszerként olyat, ami súlyos méreg, de ez a leírás tényleg nem néz ki jól. Ha nem skozofréniára kaptad, akkor - bár én nem vagyok orvosellenes - azt mondom, hogy keress másik orvost, de inkább pszichológust, vagy kineziológust, relaxációs tréninget, jógát, szorongásos állapotból gyógyszer nélkül is ki lehet keveredni, ha nem annyira súlyos. A problémákat valahogy meg lehet oldani.

A patikába meg én a helyedben visszamennék, de nem ahhoz, aki kiadta a gyógyszert, hanem a vezetőhöz, keressék vissza a receptet, ez náluk megvan, és adjanak magyarázatot a dupla hatóanyag kiadására. Ha a felírt gyógyszer helyett mást adnak ki, azt rá kell vezetni a receptre.

első

2009. nov. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Nos, itt egy cikk arról, amit fentebb írtam, érdemes elolvasni:


"A pszichiátria kereskedő szerepét egyre több tény bizonyítja. A gyógyszeripar dolga a hamisítás, a pszichiátria dolga pedig a hamisított eredmények naiv átvétele és "alkalmazása". Az "alkalmazás" azt jelenti, hogy úgy tesznek, mintha elhinnék, hogy pl. az antidepresszánsok hatásosak bipoláris betegségben (pedig nem azok, sőt károsak), elhiszik, hogy az antipszichotikumok hatásosak bipoláris betegségben (pedig nem azok, sőt károsak), és most új divat van kialakulóban: az antipszichotikumokat kezdik alkalmazni mindenféle kórképekben, így pl. az antidepresszánsokra nem gyógyuló (miért gyógyulnának hatástalan szerekre?) "depressziósoknál" kezdik bevetni az antipszichotikumokat (lásd. vonatkozó cikket). Mivel az antipszichotikumok a legújabb, legdrágább szerek, a gyógyszeripar azt szeretné elérni, hogy minél több beteg kapjon antipszichotikumot, függetlenül annak következményeitől. Mert ezek a szerek a legveszélyesebbek mind közül."

2009. dec. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Anélkül, hogy nem lévén szakember véleményem lenne a kérdésről: attól, hogy ideírsz egy forrás nélküli idézetet, amely a szcientológusok álláspontját tükrözi, az még nem biztos, hogy igaz. Nem kell tényként elfogadni állításokat, amiket te nem ellenőriztél személyesen. Ne adj orvosi diploma nélkül gyógyszerszedési tanácsokat valakinek, akit még csak nem is láttál, és semmit nem tudsz róla. A kérdés kizárólag két gyógyszer helyettesíthetőségéről szólt.
2009. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Gyógyszerész-asszisztens vagyok és emellett bőven érintett a témában, sajnos.
2009. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!