Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az elektrosokk terápia hatákon...

Az elektrosokk terápia hatákony a szorongásos betegségekre is? ( szociális fóbia )

Figyelt kérdés
Tehát például egy csendes, visszahúzódó emberből az ECT után egy új személyiség lenne, vagyis normális lenne mint mindenki más.
2013. dec. 27. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hol élsz te?
2013. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Bárzsing ***** válasza:

Nem.

Amúgy az ECT-nek igen szigorú indikációi vannak, nagyon a végét kell járnia valakinek, hogy ezt alkalmazzák nála.

2013. dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

Egyszer láttam egy filmet, ahol elektrosokkot alkalmaztak valamint. H rágondolok, még most is rémálmaim vannak.

A szerencsétlen minden izma rángatózott, és állati hangon üvöltözött az egész idő alatt.

Utána azt mondták, hogy legalább fél-egy év kell, hogy normálisan tudjon kommunikálni és felismerje a család tagjait.

Remélem, hogy ma már sehol nem alkalmazzák ezt az emberkinzást.

2013. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, ma már sehol nem alkalmaznak sokkterápiát. Elég veszélyes módszer, fájdalmas is, ennél sokkal jobb megoldások léteznek.
2013. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Eléggé tudatlanok vagytok, de akkor inkább egy pszichiátert kérdezek meg erről és amúgy alkalmazzák a mai napig bipoláris zavarra és hatásos. Azt hozzáteszem, hogy altatóval és izomlazítóval.
2013. dec. 27. 23:54
 6/14 Bárzsing ***** válasza:
100%
Hiába kérdezel pszichiátert, az alkalmazási területei a szkizofrénia, súlyos, katatón depresszió, mánia és életet veszélyeztető anorexia nervosa. Szorongásos zavarok nem tartoznak az indikációi közé.
2013. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne légy idióta! jó?
2013. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Tudatlannak neveztél te bitang? Nem hiszem, hogy többet tudnál a pszichológiáról és terápiákról mint én. :D
2013. dec. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem a szcientológus hülyeségektől kellene informálódni, de értem amúgy a többieket.
2013. dec. 28. 14:04
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Inkább menj egy tapasztalt jó pszichológushoz, ő az aki igazán tudna segíteni! Kognitív-viselkedésterápia a legjobb módszer szociális fóbiára :)
2013. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!