Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia, önbizalomh...

Ez szociális fóbia, önbizalomhiány vagy mindkettő?

Figyelt kérdés
Nem merek emberekkel beszélgetést kezdeményezni,mert félek tőlük.Félek,hogyha elkezdek beszélgetni akkor unalmasnak fognak találni(mert nem vagyok bő beszédű)és ezek után kerülni fognak,vagy lenézőek lesznek velem,mert nem vagyok olyan jófej,mint mások..Fiúkkal egyáltalán nem merek beszélgetni,mert ugyanez a helyzet velük szemben is,ezért nem is volt még kapcsolatom..Facebookon sem vagyok fent soha,vagyis csak chat-en nem,mert itt is ugyanaz a helyzet ,ráadásul itt meg attól félek hogy valaki rámír,és nem fogok tudni vele beszélni normálisan.Csúnya nem vagyok,csak a belsőmmel vannak problémáim,és bárhogyan akarok változtatni,nem tudok és ez már teljesen felemészt.Hogyan tudnék változtatni? 18/L

2013. dec. 27. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

"Félek,hogy unalmasnak találnak"

"Nem vagyok olyan jófej mint mások"


Önbizalomhiányra tippelek inkább.

hogyan tudsz változtatni rajta? Felfedezed a saját képességeidet. Kezdj bele hobbikba.Ahol felfedezheted a saját képességeidet. Ne feledd, feladni sosem szabad.

Biztos,hogy nem vagy unalmas csak te gondolod így.

Én úgy törtem át a saját korlátaimat, hogy elkezdtem beszélgetni az osztálytársaimmal akármiről is de ment. Attól féltem,hogy valakivel beszélgetni kell főleg új emberekkel. De úgy döntöttem ebből elég. Akármennyire nem szerettem (a félelem miatt) elkezdtem velük dumálni ,visszaválaszolni. Néha olyanokat is kimondtam amiket előtte sose, és magamon is meglepődtem,hogy mikre vagyok képes. Azóta jobban megy az új emberekkel való beszélgetés, ismerkedés.

Még most is néha félek egy kicsit de már nem vészes mint régen. Egyszerűen csak kezd el valahol.:) Sikerülni fog- csak ez lebegjen a szemed előtt.

A hit ,hogy hiszel magadban- ez lenne a legfontosabb.

Ja és ha a szókincsedtől félsz,hogy nem elég, akkor kezdj el könyveket olvasni.

2013. dec. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem is pont ez a helyzet, és én sem találom a megoldást. Igaz én elmerek kezdeni beszélgetni csak ha félbeszakad valami akkor bejön a csend.

Sokan mondták már hogy ez velem az egyik baj, meg a külsőm sem épp előnyös.

Részben ezért is vagyok bezárkózva és már szinte sehova sem járok el hasonló gond miatt.

A megoldásra én is kíváncsi lennék, ha gondolod írj privátot hátha pont egymáson fogunk tudni segíteni.


21/F

2013. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dobj be egy felest és mindjárt eltűnik a szocfóbia, az önbizalomhiány és a szorongás.
2013. dec. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amit az utolsó mond az nem rossz, de ott van a pszichoterápia is.
2013. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!