Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan álljak le a vagdosásról...

Hogyan álljak le a vagdosásról? (jöhet kritika csak olyan mint például:kösd fel magad, vágd fel az ereid stb. inkább ne)

Figyelt kérdés

szerintem 3 dolog akadályoz ebben:

endorfin,az érzés ,h megérdemlem és a vérem látványa

már több hétre sikerült abbahagynom többször is ,de tovább nem

ha ez számít elsős koromban már meg akartam folyatni magam és meg is próbáltam megtenni.A családom szerető és tökéletes a baj velem van (ez pár hónapja tart)14/f


2014. jan. 4. 16:33
1 2
 1/19 anonim válasza:
Nekem fogalmam sincs. Szerintem menj el orvoshoz. 14 évesen ilyet csinálni?! :O Ha máskor késztetést érzel erre, inkább maszturbálj! Hátha segít...
2014. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Megálljt parancsolni a vagdosásnak


Egyedül többnyire nem megy, csak segítséggel. Némelyek idővel kinövik, míg mások észreveszik, hogy tettükkel a körülüttök lévő embereknek okoznak fájdalmat és ezért hagyják abba. Van, akinél csak az orvosi/pszichológiai segítségnyújtás jár eredménnyel.

2014. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
pszichoterápiával
2014. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Csak terápiával. Nem lehet ezt csak úgy kezelni. Pszichológus kellene neked.
2014. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja még annyi ,h a terápia kizárt.Nem fogom hagyni ,h a szüleim ezt megtudják.
2014. jan. 4. 16:43
 6/19 anonim ***** válasza:

Tereld el a figyelmedet, rágózz vagy csinálj valami mást amikor a vagdosásra gondolsz. Gondolkodj el azon, hogy ezzel csak magadnak ártasz, ha gondod van akkor inkább mondd el valakinek, ha megvágod magad azzal nem érsz el semmit.

És nem akarlak megsérteni, de számomra már az is szánalmas ha egy lány vagdossa magát, de ha egy fiú teszi, az gyávaság és gyengeség. Ne utáld magadat, inkább tegyél valamit amitől büszke lehetsz magadra.

2014. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
És ha ilyenkor, amikor rádjön, akkor elmennél futni? pl. Ott nem tudod vagdosni magad.
2014. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én is vagdostam magam sokáig,majdnem pszichiátriára vittek emiatt,fejezd be amíg még nem késő...
2014. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

ilyet én is csináltam 14-15 évesen, akkor nem tudtam, hogy miért, de így felnőtt fejjel rájöttem, hogy figyelem felhívás volt a cél (szar családi környezetben nőttem fel) de egyszer csak abba maradt...halványan most is látszik a kezemen, akárhányszor ránézek mélységesen szégyenlem magam és szánalmasnak tartom hogy ezt csináltam...:(


L24

2014. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
úgy is megtudják, előbb utóbb, ha nem is ezt, de azt igen, hogy pszichés problémákkal küzdesz, bár annak, hogy ilyeneket csinálsz valószínűleg az ő elhanyagolásuk vagy bántalmazásuk, vagy ilyesmi az oka
2014. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!