Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 évesen kívánom a halált?

Kismutyesz_ kérdése:

16 évesen kívánom a halált?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem... Sosem volt sok önbizalmam semmivel kapcsolatban. Rettegek az élettől. Neten sok embert ismertem meg 3 év alatt. Csalódtam sok emberben, volt aki teljesen össze tört engem lelkileg. Éreztem már egy ideje, hogy ezekből fakadóan lelki sérült leszek. Így 16 éves koromra olyan szörnyű dolgokat tapasztaltam meg, amiket nem tudtam józanul kezelni. Nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, hogy rengeteget komolyodtam, ami káromra vált olyannyira, hogy szinte mindentől rettegek. Pl ami a rémálmom az a gyakorlati hét ami suli időben, ugyanis szakácsnak tanulok. Irtózom tőle, mert egyáltalán nem tudok semmit a szakmában, és így rendkívül rossz érzéssel tölt el amikor már be lépek az étterem ajtaján ahol "dolgozom". Tehetetlenül állok ott leginkább, csak répát és krumplit tudok pucolni és vágni. Eléggé törékeny típus vagyok, szóval ha lecsesz engem valaki akkor azt nem tudom kezelni, és legszívesebben ki futnék a világból.


A lényeg, hogy nem látom értelmét az életemnek, egyáltalán nem érzem jónak. És nagyon félek is attól, hogy egy senki lesz belőlem. Informatika érdekelt engem mindig is, kezdetektől fogva szinte azon nőttem fel, és olyan suliba is akartam menni. Viszont oda kell a matek ami a gyenge pontom. A főzéshez viszont nincs semmi tudásom, otthon nem igazán van alkalmam gyakorolni. Úgy érzem, hogy nem fogom tudni mindezt megtanulni három év alatt (elsős vagyok most, és negyedévkor mentem át erre a szakra). Lelkileg teljesen nyugtalan vagyok, ez leginkább éjjel teljesedik ki rajtam, de nappal is előfordul. Mit tegyek ez ellen? Öngyilkosság egyre inkább foglalkoztat.


Köszönöm annak aki szánt rám pár percet és végig olvasta. (Bocsi a helyesírási hibákért, telefonról írtam)


16/f


16/f



2014. jan. 5. 04:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként pszichológusnál már voltam, de nem mentem vele sokra. Undorodom a főzéstől, mert egy nulla vagyok benne, de valahol úgy érzem ,hogy tudna érdekelni.
2014. jan. 5. 04:35
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és a gyakorlati hét az úgy van, hogy egy hét tanulás, és egy hét gyakorlat. Az étteremben lévő főnök elnéző, mert elsős vagyok, de nem érzem úgy, hogy jó lennék neki egy idő után.
2014. jan. 5. 04:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Válts szakmát ha nem érdekel! Ne tanulj olyat amiben semmi sikerélmény. Ha meg érdekel, akkor tanulj, fihyelj, igyekezz! Barátok... Nem te vagy az egyetlen aki csalódott. Ismerkedj más, hasonló érdeklődésűekkel. Az élet ezerszer keményebb pofonokat fog adni ettől. Akkor mi lesz???? Szabadidődben meg foglald el magad valami hasznossal, akkor nem gondolsz butaságokra. Kb ennyi. Egyszerűnek tűnik? Az is, ha teszel érte. Anélkül b szottul nem megy semmi.
2014. jan. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Találj olyan hobbit amivel ki tudod helyezni önmagad.Ne add fel!
2014. jan. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már lassan azt sem tudom, hogy ki vagyok. Igyekszem józanul gondolkodni, de egyre nehezebb.
2014. jan. 5. 15:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Keress egy másik pszichológust. És ne várj azonnali sikert! A javuláshoz idő kell.

Ha meg ennyire utálsz főzni, akkor ne legyél szakács. Keress valamit, ami jobban érdekel, és jövőre iratkozz át.

2014. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
17 évesen legyek megint elsős egy másik iskolában?
2014. jan. 6. 18:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha máshogy nem megy... akkor legyél ismét elsős egy másik iskolában. Elhiszem, hogy "cikinek" éreznéd, de még mindig jobb lenne, mintha végigszenvednél 4 évet úgy, hogy nem is érdekel, amit tanulsz.
2014. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Engem kezdetektől az informatika érdekel leginkább, de állítólag ahhoz nagyon kell a matek.
2014. jan. 6. 19:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Szintén így vagyok,de én gimibe járok,olyan szakra mentem ami tetszik,de nem bírom elviselni pár osztálytársamat...

Ha gondolod beszélhetünk

16/l

2014. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!