Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az milyen betegség, ha valakit...

Az milyen betegség, ha valakit nem érdekel a tanulás (iskola), és nem hajlandó tanulni?

Figyelt kérdés

Nem jár iskolába, mondván, hogy nem érdekli, a tanulásra se tudja magát rávenni sehogy, még ösztönzéssel sem.

Ez elmebetegség, ha valakit ilyen szinten nem érdekel a tanulás?

pl: az érettségire se tanult, mert tudta hogy "úgy is át fog menni", meg "majd lesz valahogy"



#tanulás #érdektelenség #rossz tanulmányi eredmény
2014. jan. 5. 20:41
 1/10 A kérdező kommentje:

de ez teljesen komoly, nem az, hogy tanul úgy is, mert nem, és még iskolába se jár be, nem érdeklik a következmények sem!

viszont dolgozni elmenne, mert a pénz az kell neki.

2014. jan. 5. 20:42
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
A legsúlyosabb: lustaság.
2014. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a betegséget úgy hívják, hogy lustaság.

Az aki nem akar tanulni, még akkor sem ha ezen múlik a jövője az lusta. Bár felfogja, hogy kellene, de nem csinálja.

2014. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

az akkor jó, vagyis jobb mintha betegség lenne :D

azért gondoltam, hogy betegség, mert a tanulás az egy kötelezettség, és minden gyerek tudja, hogy iskolába be kell menni, ő meg csak azzal foglalkozik ami neki jó, a gépezés, meg ilyenek.

ha arra nem lusta a tanulásra miért?

2014. jan. 5. 20:47
 5/10 anonim válasza:
17%
ez egy pszihopatta állat, akit nem érdekel a tanulás, el kéne altatni amig meg nem öl valakit
2014. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
97%
Talán mert jobban érdekli? Talán mert jobban leköti? Talán mert minden gyereket jobban érdekel a szórakozás mint a kötelezettségek? Vajon miért nem lusta gépezni vajon miért...
2014. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos, hogy betegség, de én is így voltam mindig vele. Soha nem tanultam, mindig pocsék jegyeim voltak és egyedül az érettségire készültem csak fel igazán, mert valamiért éreztem magamban a késztetést. Utána egyetemre kerültem és ugyanúgy nem foglalkoztam a tanulással...


Aztán elmentem egy pszichológushoz, mert egyéb problémáim is voltak és kiderült, hogy szociális fóbiás vagyok és klinikai depresszióban szenvedek. Kaptam gyógyszert és pszichoterápiát és elkezdtem jobban lenni, minek eredményeként összeszedtem magam és az összes tárgyat megcsináltam abban a félévben, amire azóta sem volt precedens.


Szóval a lényeg, hogy lehet, hogy lusta az illető, de az is lehet, hogy olyan problémái vannak, ami nem látszik rajta és nem is mondja el. Én rólam se mondta volna meg senki, hogy súlyos beteg vagyok, még én magam sem. Beszélni meg soha nem szoktam a problémáimról.

2014. jan. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Lusta vagy! :)
2014. jan. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

depresszó is lehet...

Pl.: én eddig rendesen csináltam az egyetemet, nem hisztiztem, bejártam, tanultam...nem rég elhunyt az Apukám és most úgy vagyok ahogy leírtad: nem vagyok hajlandó tanulni, nem látom értelmét, alig jártam be órákra (csak a jelenlétisekre), most jönnek a vizsgák de nem foglalkozok velük...ergó mert depressziós vagyok és nem lusta...


Bár kérdés az, hogy h nálad mi váltotta ez ki? történt e valami?!

2014. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem lustasag ha nem nincsenek céljai amit elszeretne érni az életbe
2021. dec. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!