Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki antidepresszánst szed, az...

Aki antidepresszánst szed, az nem lehet szerelmes?

Figyelt kérdés

Az antidepresszáns általában szexuális diszfunkciót okoznak.

De valahol olvastam, hogy az antidepi csökkenti a dopamin szintet is, ami a szerelem érzéséért felelős..

Ezt tényleg így van?

Ha valaki saját tapasztalatáról beszélne, annak még jobban örülnék.

Mert úgy néz ki, hogy szükségem van a gyógyszerekre /a pszichológusom szerint/, de nem nagyon szeretnék lemondani a fiúról, akit szeretek..

De mivel én magam is fiú vagyok, lehet, hogy hasznomra válna, mert ez a szerelem reménytelen...

Kérlek válaszoljatok, ne nézzetek le a másságom miatt!! :(

16/F



2014. jan. 7. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Jelentősen befolyásolhatja a személyiséget, az érzékelést, de egyéntől függ, kinél mit vált ki. Én például pont, hogy szerelmes voltam a szedése mellett. Nem lehet így általánosítani, ez ennél sokkal bonyolultabb. Amúgy nagyon nem ajánlom a szedését, főleg ilyen fiatalon, engem teljesen tönkre vágott, pedig felnőtt fejjel szedtem.
2014. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Muszály, mert depresszió, szociális fóbia, szorongás, kényszerbetegség, érzelemzavar...ez mind megjelent nálam..

Szóval muszály, ha hamarabb kérek segítséget, talán nem kellett volna, de már évek óta tartottam magamban, így eléggé elburjánzott mostanra..

2014. jan. 7. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam a antidepresszáns kimondottan egyfajta "eurófiát" okozott. De én nem szerettem, leálltam vele - orvossal egyeztetve - mert éreztem, hogy csak "tüneti" kezelés, belül ugyanolyan rosszul éreztem magam. Pszichoterápia segített.

(Egyébként miért néznénk le a másságod miatt? A jelek szerint te nem tudod elfogadni... )

2014. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az antidepi növeli a szerotoninszintet (vagy vmi ilyesmi), viszont a szerotoninnak orgazmuscsökkentő hatása van(nyitott akadémia előadáson hallottam ezt), de valamiért nekem 2 féle antidepi mellett is van orgazmusom :D
2014. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de orgazmusa nem lesz, az biztos.
2014. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem orgazmusom volt, igaz nem sokáig szedtem. Ha még ma is szedném, biztos totál roncs lennék...
2014. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem másfél évig kellett szednem, utána önként leálltam róla, mert nem segített semmit (pánikrohamokra adták), elhíztam és totál hazavágta az orgazmusomat. Hát kellett a francnak.
2014. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
basszus én már 7 éve szedek folyamatosan antidepresszánst és nyugtatót, meg volt közben antipszichotikum is, de soha nem volt problémám a szexszel!!!
2014. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!