Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tud segíteni egy pszicholó...

Mit tud segíteni egy pszichológus?

Figyelt kérdés
Nem nekem kell, hanem egy olyan ember számára aki fontos nekem. Elképzelésem nincs hogy hogy tud egy beszélgetéssel segíteni? Hogy az ember másképp gondolkodjon? Lényegében túlzott idegeskedésről, aggódásról, rossz gondolatokról van szó amik felemésztik az ember. Próbálok beszélni én is az illetővel hogy nem kéne ennyit aggódni és a gondolkodásán változtatni, de szakemberre van szükség. Szóval kinek van tapasztalata pszichológus témában?
2014. jan. 8. 19:52
 1/3 anonim válasza:

Erre van szakosodva, biztos olyan dolgokat mond neked amitől egy idő múlva megváltozik a gondolkodásod, egy pszichológushoz nem csak 1 napra megy el az ember hanem több hónapon éven keresztül eljárhat mert pszichoterápiát is alkalmaz, akár csoportosat is.

+gyógyszereket is kell szedned amik elnyomják a tüneteket.

2014. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pszichológus ír fel gyógyszert? Azt muszáj szedni? Nem hinném hogy gyógyszereken akarna élni.

Amúgy ismétlem nem nekem van rá szükségem, csak érdeklődök. :)

2014. jan. 8. 22:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyógyszert a pszichiáter ír fel. A pszichológus, ha kiképzett pszichoterapeuta, csak látszólag beszélget, valójában gyógyító eljárásokat alkalmaz. Hogy hogyan, megnézheted a Youtube-on:


"Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez"

"Mire jó a hipnózis,"

"Lelki bajok, megoldások"


című sorozatokban

2014. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!