Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már régóta ideges típus...

Már régóta ideges típus vagyok. Amikor tudom h másnap meló ak főleg de suliba is ez volt anno. Ez miatt fáj sztem a derekam, hátam, akár a lábam is, ill a gyomrom. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
20/F vagyok,csendes,háttérbe húzódó. Gyógyszerhez stb nem akarok nyúlni. Irigylem azokat,akik tök lazák. Tanácstalan vagyok..

2014. jan. 8. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Örülök annak, hogy "gyógyszer"-ekhez nem szeretnél folyamodni (hiszen a legtöbb esetben a gyógyszernek nevezett bogyók elnevezésük ellenére nem gyógyítanak).

A problémát a legjobb úgy kezelni, ha a probléma forrását szüntetjük meg.

Szerinted a munkahelyedet nem kedveled, ott ér téged valamilyen stresszhatás vagy ha bárhol máshol dolgoznál, akkor az is stresszel járna számodra?

Amennyiben konkrétan a munkahelyeddel van valamilyen problémád, akkor meg lehet próbálni egy olyan munkahelyet keresni, ami kevésbé terhel meg.

A másik esetben, azaz, ha bárhol is dolgoznál, szerinted akkor is stresszes lennél, akkor más a helyzet.

Vannak különböző gyógynövények, amelyekből lehet nyugtató hatású teát készíteni. Ezek nem váltanak ki mellékhatásokat és függőséget sem okoznak, az ember ezektől nem lesz tompa, de valamilyen szinten nyugtatnak. (Például valeriana officinalis, citromfű, komló, levendula, orbáncfű. Adagolásukat be kell tartani, ne adagold túl.)

Vannak mentális technikák is, relaxálás, meditáció.

A jóga is nagyon jó! Hatással van az ideg- és hormonrendszerre is, de sok másfajta típusú mozgás is nagyon jó stresszoldó!

(Nézz utána annak, hogy a szerotonin, dopamin és az endorfin hogyan termelődik, minek a hatására.)

Próbálj meg többet lenni természetes környezetben, tiszta levegőn.

Úgy tudom, hogy létezik egy olyan könyv, melynek címe "A jóga és az idegrendszer". Még nem olvastam, de épp erre készülök - talán jó könyv, talán nem, majd meglátjuk.

Olyan eszközöket próbáld meg elkerülni, mint pl. PET palack. (Károsan befolyásolhatja a hormonrendszert.)

Jó lenne, ha tisztított vizet tudnál fogyasztani, az is sokat jelent.

Bizonyos ételek is befolyásolhatják a hangulatot, illetve az, ha az ember szervezete el van savasodva, ez utóbbi ellen megfelelő egy méregtelenítés vagy talán a legjobb az életmódváltás.

Különböző zenék, illatok, illóolajok is kedvezően tudnak hatni a kedélyállapotra.

Vígjátékok, nevetés.

Van hobbid? Ha nincs, választhatsz valamit, ha van kedved.

2014. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)
2014. jan. 9. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Még eszembe jutott, hogy némelyik vitamin (és ásványi anyagok, nyomelemek) fogyasztása nagyon hatékony és hasznos lehetne neked!!! B komplex, PABA (PABS), magnézium, B1, kalcium, szelén!

Ügyelj arra, hogy olyat vásárolj, aminek megfelelő a hatóanyag tartalma.

(Neten is meg tudod keresni, hogy melyik vitamin jó idegesség, depresszió, feszültség csökkentésére, vagy Earl Mindell: Vitaminbiblia című könyvében.)

2014. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szedjél magneB6 vitamint, egyél banánt , mindkettő jó az idegekre.
2014. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!