Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nyugtassam meg magam...

Hogyan nyugtassam meg magam vizsgak elott, ha nagyon stresszes vagyok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Szóbeli: Képzeld el a tanár valami hétköznapi helyzetben, vagy alsóneműben :) attól valahogy nem tűnik olyan félelmetesnek, és látod, hogy ő is csak ugyanolyan ember, mint bárki más.

Esetleg egy baráttal/barátnővel gyakorolhatsz, hogy elmondod neki a tételeket, mintha vizsgáznál.

Írásbeli: képzeld azt, hogy otthon vagy egyedül, nem zavar senki.

Persze ezekhez tanulni is kell :) Minél biztosabb vagy az anyagban, annál kevésbé van okod arra, hogy idegeskedj.

2014. jan. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rengeteget tanultam, de elotte olyan gyomoridegem van, elfelejtek sokmindent, nem erzem jol magam...
2014. jan. 9. 08:52
 3/5 anonim válasza:

Én is így vagyok vele, hogy valósággal rosszul vagyok előtte.

Gondolj arra hogy ez csak egy vizsga, nem az életed múlik rajta. Ha nem sikerül mehetsz újra. És már úgysem tudsz változtatni semmin, tudsz amennyit tudsz. Ha idegenkedés az nem segít. Te becsületesen végigtanultad az anyagot, úgyhogy semmi okos nincs izgulni!

2014. jan. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Taichizz, Qigongozz. Ezek megtanulható gyakorlatok.
2014. jan. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Múlik ezen valami? Nem.

Az államvizsgád? Nem.

Igen?

Egyszer lehet megcsinálni? Nem.

Nem lehet többször menni? De.

Nem?

Következő félévben felveheted? Igen.


Tanultál rá? Igen.

Úgy érzed, nem tudod? Igen.

Akkor tudod.

Úgy érzed, tudod? Igen.

Akkor mit aggódsz?


Na ugye.

Ez nem az életed, ez egy vizsga. Ha megcsinálod, nem vagy több. Ha nem csinálod meg, nem vagy kevesebb.

2014. jan. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!