Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az anyósom paranoid skizofrén,...

Az anyósom paranoid skizofrén, és elkezdtrm félni töle? (! )

Figyelt kérdés
Tavaly diagzosztizálták paranoid skizofréniával. A dolgait, hallucinációit, a hangokat a fejében inkább le sem írom, teljesen olyan mint amit a filmeken mutatnak. 2 hetet volt a zárt osztályon. Kapott gyógyszert és hazaengedték. Karácsonykor már észrevettem hogy megint nem tiszta. Férjem bevitte a kórházba, ott kiderült hogy nem szedi a gyógtszerét mert elfogyott és senkinek nem szólt róla. Kapott gyógyszert és hazaengedték. Kimentünk meglátogatni, (tölünk 30 km-re lakik) de uolyan zavarodott volt. A gyógyszerét össze vissza szedi. Feltünt hogy sunyin, méregetve néz rám, közben furán vigyorog. Félelmetes! Most a férjem minden nap kimegy hozzá reggel hogy beadja neki a gyógyszert. Ez így nem megoldás szerintem hosszútávon. Azt mondta anyósom hogy bármikor visszamenne a zárt osztályra ha nem lennének kutyái, mert ott jól érezte magát! (persze mert leszedálták napokra) Lényeg hogy már a szomszédja is gyanus, mert tudja hogy a szomszédban van a lehallgató készülék stb. Engem meg ahogy elkezdett méregetni, hát az félelmetes! Anyósom betegsége elött is hirtelen, lobbanékony, agressziv természet. Van okom félni töle?
2014. jan. 6. 08:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, mobilról vagyok és van hogy félre mennek a betük.
2014. jan. 6. 08:27
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Gondozónőt kéne kiutalni mellé, aki kimenne délelőtt beadná neki a gyógyszert, megkérdezné hogy jól van-e és annyi. A helyi önkormányzatnál kell igényelni (ha jól tudom).
2014. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Így van, ez a megoldás, be kell állítani a gyógyszerét, gondoskodni, hogy be is vegye. Neked nem kell odamenni, ha nem akarsz, majd ha jobban lesz esetleg. Kell mellé valaki, az tuti. Gondolom a férjed sem fog mindig odaszaladgálni, de gondoskodni kell róla egy segítő által.
2014. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt nem engedné hogy egy idegen menjen ki a lakásába mert biztos azért megy hogy megfigyelje, bekamerázza a lakást stb...
2014. jan. 6. 08:57
 5/10 anonim válasza:
Meg kell kérdezni a pszichiáterét, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Sajnos joggal félsz tőle, jobb is ha nem mész a közelébe, ki tudja mi van a fejében..
2014. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha ilyen közveszélyes, akkor be kell adni otthonba, vagy akkor a pszichiátriára, vagy ahol lakhat egy ilyen beteg, ezt nem vágom. Akkor felügyelet alatt lenne, szerintem nem is kéne haza mennie. Most az, hogy neki mi tetszik, az most nem mérvadó sajnos.
2014. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, szerintem az orvosával mindenképpen kellene egyeztetni, hogy mit javasol? Lehet-e egyáltalán magára hagyni? Van -e valamilyen lehetőség otthonra, ha arra kerül a sor (szerintem vannak ilyen otthonok, bár valószínűleg nem olcsók)? Ön- és közveszélyes-e (már bocsi, de ez sajnos fontos szempont)? Nekem a szomszédomnak voltak hasonló képzelgései, gyógyszerekkel szépen helyre tudták hozni, bár azóta nem valami beszédes, de legalább nyugodt, nem kiabál kétségbeesetten a látomásai miatt, így gondolom, hogy már nem képzelődik....! Kitartás, nehéz dolog, de szerintem az egyedüllét is kiválthatott nála egy ilyen problémát (a szomszédom is egyedül élt)!
2014. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
# 4: Ne hidd! Egy paranoid skizofrén sokkal jobban bízik idegenekben, mint a családtagjaiban! (Nagyapám is az.)
2014. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma voltam kint utoljára az anyósomnál, én ezt nem bírom! Beszéltem hozzá általános dolgokról, hirtelen meredten bámulni kezdett és azt mondta hogy: "Tudod hogy olyan mintha magnóról mondanád?" A másik: nem tudja hogy mit csinálunk a férjemmel de gyanusak vagyunk! A kutyák is átvették a betegségét, az ivóvizet mérgezik, a virágai is a víz miatt hervadnak stb. Letámadt hogy a hamutartót miért oda raktam, rá akarom bizonyítani hogy cigizik amikor leszokott? Stb. Mikor kettesben maradtam vele, akkor volt pillanat hogy "megfagyott" a levegö, úgy éreztem nekem fog esni fizikailag. Mindvégig nyugodt voltam, utólag magam is csodálkozom mennyire. Aztán ahogy eljöttünk, akkor éreztem hogy mennyire megviselnek ezek.
2014. jan. 6. 19:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindeképpen értekezni kell az orvosával, lehetőleg sürgősen.
2014. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!