Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utálom magam, az életem, a...

Utálom magam, az életem, a pszichológiai "segítség" és valamit?

Figyelt kérdés

Amit nem kapok. Persze kérdés, hogy szükségem van-e rá.

Csak úgy néz ki, hogy egyedül nem megy.

Tudnak egyáltalán segíteni? Miben és hogy?

Konkrétan. Nem arra gondolok,hogy terápiával, meg kinyitanak,feltárnak. Konkrétan mi történik !

Azt hiszem a kérdést is rossz helyen és kategóriában tettem fel.

Tudom, hogy itt sem lelek majd megoldást.

Aztán az olyan válaszokból is elegem van, hogy nincs lehetetlen csak tehetetlen. Ha nem lennék ekkora rakás szerencsétlenség nem is lennék ilyen tehetetlen.

Masszív öngyűlölet van,évek óta tartó negatív spirál,ugyan azok a gondolatok térnek vissza és minden csak sz@rabb lesz.Ha belegondolok az elmúlt tíz évembe sírhatnékom van és nemcsak leköpném amit a tükörben látok,de bele kellene vernem is,üti rúgni amit látok. Utálom azt a sz@rt ott!

A feszültség levezetésén még a sport sem segít.

Kérdés minek írom ezt ide?

Mennyivel egyszerűbb lenne ha meg sem születtem volna....



2014. jan. 15. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Hogy miben segít a terápia:

A saját példámat fogom leírni. Nekem abban segített, hogy szembenézzek a múltammal. Azzal, hogy nem én vagyok a hibás, hanem a szüleim, akik egész életemben azt programozták belém, hogy nem vagyok elég jó. Egy olyan program fut az agyamban, hogy utálnom kell magam. Ezt a programot kellett átírnom. Áthelyezni a felelősséget a szüleim vállára, ledönteni az ideált, hogy a szülő csakis tökéletes lehet, és mindig igaza van és jót akar. Beláttam, hogy hibáztak, rosszul szerettek. Elvárásokkal szerettek. Beláttam, feldolgoztam, megbeszéltük, megbocsátottam.

Ezzel felülíródott a hibás kód, mostanra elfogadom magam, szeretem magam. Persze azért van még dolgom bőven. Most csak röviden és velősen írtam a lényegét.

2014. jan. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, méghozzá elég sokat tud segíteni. Persze minden eset más, van, akinek nagyon meg kell dolgoznia még egy kis javulásért is, és van, akinek pár beszélgetés helyreteszi a lelkét.

Ha elmész egy pszichológushoz, akkor először is megkérdezi, hogy voltál-e már korábban is pszichológusnál. Ha nem, akkor röviden ismerteti, hogyan zajlik egy ilyen beszélgetés. Aztán megkérdezi, miért jöttél, mi a problémád (erre válaszolni a legnehezebb része az egész dolognak...). Aztán nyugodtan beszélhetsz, az se baj, ha közben megakadsz, akkor tesz fel kérdéseket. Mondjuk egy-két dologra amúgy is rá fog kérdezni.

Ha az önutálat a probléma, amivel felkeresed, akkor biztosan fog kérdezni a családodról, hogy milyen a viszonyod a szüleiddel, milyen volt a gyerekkorod. Arról is, hogy voltak-e olyan kellemetlen élményeid, amik ezt kiváltották.

Ja és még valami: ha nem akarsz beszélni valamiről, nem kötelező! Bár nyilván azért mész oda, hogy segítsen megoldani a problémádat, és ez nehéz, ha el se mondod, mi a baj, de a pszichológus nem fog veled erőszakoskodni, és megérti, ha valamiről nehéz beszélned. Nem fog olyan hülyeségekkel jönni, hogy "ha nem mondod, akkor nem tudok segíteni!".

Legalábbis egy jó pszichológus ilyen, de rosszak is vannak sajnos.

Azt megkérdezhetem, hogy hány éves vagy, és fiú vagy lány?

2014. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Az előző hozzászóláshoz még annyit szeretnék hozzáfűzni (első vagyok, tapasztaltból írom), hogy eleinte nem látjuk át, hogy hogyan hatottak ránk a szüleink. A terapeutám elmondta, hogy az első ülésekre mindenki (!) úgy érkezik, hogy neki csodás gyerekkora volt, a szülei szerették, jól bántak vele, esetleg lát ilyen-olyan problémákat, de nem tulajdonít neki különösebb jelentőséget. Időbe telik, mire felismerjük, hogy mennyire korlátozóan hatottak ránk ezek a gyerekkori "apróságok". Nekem öt hónapba telt, intenzív terápiával. De apránként felfejtettem a szálakat, és ezzel sikerült feldolgozni az önértékelési - és egyéb - problémáim hátterét. Érdemes végigcsinálni, tényleg nagyon felszabadító!!!!!!
2014. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az én szüleim leginkább azt mondogatták,hogy okos vagyok. Ami nem jött be. Hogy tudok megbocsátani és feldolgozni 10 elvesztett évet? Nehéz elhinni, hogy van ilyen dilidoki.

Már aki képes,tud és akar is segíteni.

2014. jan. 16. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített az önelfogadásban. Pedig nem 10 évet kellett feldolgoznom, hanem sokkal többet...
2014. jan. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Joola ***** válasza:
79%
szia! én is csak javasolni tudom a pszichológust! fontos, hogy nézz utána és jó szakemberhez menj, mert nem mindenki az sajnos. szerintem egy jó kezdés, hogy akarsz változtatni! biztosan kemény munka lesz, de egy jó pszichológus megtanít rá, hogy felismerd és kezelni tudd a hibáid és jó tulajdonságaidat, hogy meg tudj bocsájtani másoknak és önmagadnak, le tudd zárni a múltat és ahelyett, hogy azon gondolkoznál, hogy elfecsérelted az éveidet, segíteni fog felépíteni a jövőd.
2014. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Folyton a múlton rágódok és képtele vagyok előrelépni.
2014. jan. 16. 19:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Na hát pont ezen segít a pszichológus! Hogy EGYSZER végigrágd magad a múlton úgy, hogy fel is dolgozod, és akkor tudsz továbblépni!
2014. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!