Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez miért lehet? Bőven lent.

Ez miért lehet? Bőven lent.

Figyelt kérdés
Úgy érzem az alvási rendszerem teljesen felborult van hogy nem alszom éjszaka,mert egyszerűen nincs "türelmem" ahoz hogy aludjak,inkább mennék valahová sétálni vagy ülök a gépnél.Nem hinném hogy ez hiperaktivitás,olvastam erről,és nincsenek más tüneteim csak egyszerűen úgy érzem hogy nem akarok aludni mert az időhúzás ezért sokszor teljesen "kómás" vagyok,mint 1 vizihulla.Ha tehetném most is mennék valahová sétálni,felszállnék 1 buszra elmennék ide oda- vagy a barátnőmmel lennék,egyszerűen nem akarok aludni.Ez az egész alvászavar úgy alakult ki hogy volt 1 súlyos depresszióm,és akkor sem bírtam aludni,aztán kijöttem belőle úgy ahogy,és most sem megy egyszerűen.Van hogy napokig nem alszom,és csak akkor fekszem le kicsit pihenni amikor már teljesen megmozdulni nem bírok szó szerint,vagy az idegrendszerem kikészült a fáradtságtól.Bocsánat ha hosszúra sikeredett próbáltam teljesen leírni a problémám.Előre is köszi a válaszokat. 15/F
2009. dec. 4. 02:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálkozz természetes nyugtatókkal (gyógyszertárban segítenek), és relaxálással, valami kellemes, halk zenével egybekötve. Próbáld megállni, és azért se kelj fel. A gépezés nem segít, inkább ébren tart. Én a helyedben elmennék a háziorvoshoz, ő biztos többet tud segíteni. Esetleg körzeti pszichológus, az ingyenes. Sajnos, akár komolyabb betegség is okozhat ilyen tünetet.
2009. dec. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van pszichiáter által bebizonyított agoro és szociálfóbiám.Lehetséges hogy ez játszik közre?Én kizártam ezeket de nem tudom.
2009. dec. 4. 10:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha valaki 15 évesen már túl van egy komoly depresszión, akkor ott komoly gondok vannak. Egyértelműen nem vagy túl rajta, mert nem rendeződött az alvásod. Jó pszichológus kell ide (nem pszichiáter aki felír valamit aztán kész) aki kideríti a lelki okokat... Van valami benned, a múltadban amit fel kell tárni.

2009. dec. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!