Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió vagy inkább...

Ez depresszió vagy inkább szorongás lehet? Bőven lent

Figyelt kérdés

Sok mindenen, nagyon hamar feltudom húzni magam. Eléggé gyorsan változik a hangulatom, egyik pillanatban vigyorgok meg minden, másikba meg már semmihez nincs kedvem..

Mostanában egyre gyakrabban-elég hamar elsírom magam...meg elég durva gondolatok járnak a fejemben, hogy pl megkínoznék valakit, kiváncsi lennék milyen reakciot váltana ki belőle...Az a helyzet, pszichológushoz járok a szorongás miatt, de amiket leirtam, azok azután kezdődtek, miután két hét után visszajöttem.. 15/L


2010. dec. 8. 13:56
1 2
 1/16 anonim válasza:
Nagyon gyorsan keres fel egy orvost,mert bajok lesznek.Menyit szoktal kijarni?
2010. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hova kijárni?pestre, vagy egyáltalán az utcára?

mert utcára elégsürün van, hogy semmikedvem, de rámerőltetik a gyógytesi miatt...pestre meg még nem tudom, hogy januárban vissza-e tudok menni, (feltétel:jegyeken kellene javitani)de most komolyan, mi a fontosabb?a tanulás, vagy a lelki egészség..elég gázban vagyok emiatt

2010. dec. 8. 17:47
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezek, amiket írtál kényszergondolatok (megkínoznék valakit). Emellett hangulati labilitás lehet nálad, de így netről nem lehet senkit diagnosztizálni. Így azt sem, hogy belefér-e még a normál serdülőkori krízisbe, vagy már nem.

Hova jársz pszichológushoz? Mióta? Mire szerződtetek? Megvizsgált rendesen? (behívta-e a szüleidet, felvett-e teszteket stb)

Azt, hogy kell-e pszichiátriai konzultáció a pszichológus el tudja dönteni. (főleg, ha jó szakemberhez jársz)

Neki beszéltél ezekről a gondolataidról?

2010. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Pestre járok a Vadaskerti utcában van az a gyerek pszichiátria...hogyértve megvizsgált-e rendesen?

egy tesztet csináltam MMPI a neve, valamilyen önismereti teszt, és önismereti csoportba is voltam..mióta?háát októberben voltam először ijen csoporton, két hetes volt, ahogy már említettem...nem, nem volt olyan, hogy behívták a szüleim..mármint, alapból apu kísér fel, de ugyhogy anyám is ottvan, ugymég nemsikerült, és nem is hozták szóba..de szoktam igen beszélni az egyik pszichológussal, szoktam mesélni mik történnek..tegnap azthiszem irtam neki egy levelet, amiben mindent leirtam hogy mivan velem, hogy pl:hamar elbőgöm magam, elégsokszor idegeskedek, meg a többi..

2010. dec. 9. 12:32
 5/16 A kérdező kommentje:
és azonkívűl jártam még errefele is pszichológushoz, de nemvolt valami eredményes, mivel kéthavonta egyszer jártam, most az van, hogy jövőhéttől megyek ide valahova, de amire ugymond használna is valamit, addigra bármi megtörténhet..még tegnap is azvolt hogy megölöm magam, egésznap bőgtem, aztán este elegem lett, elmentem ithonrol, de végül felhivtak, hogy menjek haza, hogy "megbeszéljük" a vadaskertet, mert hogy csak ugy mehetnék vissza januárba, ha "nem bukom meg félévben, járok gyogytesire" pedig szerintem a lelki egészség mindennél fontosabb...meg amugysem tudnék az anyagra koncentrálni, szoval felesleges időpocsékolásnak tartanám a tanulást, ha egyszer nem megy..
2010. dec. 9. 12:40
 6/16 anonim ***** válasza:

15 éves gyereknél nem az MMPI-al kezdünk...brrr!

Mielőtt még 200 lesz a vérnyomásom a vadaskerttől, szerintem jobban jársz, ha kérsz a Heim Pálba (gyermekpszichiátria) időpontot és újra kezded az egészet.

Ott jó kezekben leszel.


Vizsgálat nélkül kontraindikált bármilyen terápia. A vadaskertben anyagi okok miatt nem fogsz normális ellátást kapni, még a diagnosztikára sem futotta rendesen. Maga a pszichológusi diagnosztika kb 4-5 alkalmat vesz igénybe (ez kb 4-5 hét), a terápia csak ez után jön. A szülőkkel való konzultáció is hozzátartozik a folyamathoz. ( mivel fiatalkorú vagy)

Nem csodálom, hogy nem lettél jobban eddig.

2010. dec. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Másik dolog, hogy "szoktam beszélni pszichológussal" és az, hogy terápiára jársz, teljesen különböző dolog!
2010. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

ez úgy volt, hogy mással csináltattak olyan tesztet, nekem nem szoltak, hogy kéne, ezért kérdeztem meg tőlük, hogy csinálhatok-e...anyagi okok?de azért annyira nem állnak szarul, hogy bezárnak vagy valami?

utolsó válaszoló:tudom, csak ha valami nagyobb gond van, akkor igy eltudom mondani, és talántalán tud is valamit hozzáfűzni...

köszönöm az eddigi válaszokat=)

2010. dec. 10. 15:30
 9/16 anonim ***** válasza:

Az anyagiakat úgy értettem, hogy nincsen pénzük pszichológusra rendesen. A felszerelés ne tévesszen meg az anyagiakat illetően.

Vizsgálat nélkül sohasem szabad terápiát kezdeni. Még rövid terápiát sem. A vizsgálatoknak a pszichológiában megvan a maga sorrendje és protokollja, nálad sajnos nem tartották be.

A pszichológussal történő "konzultáció" és a pszichoterápia teljesen más, a konzultáció sokkal felületesebb és más elveken működik, mint a terápia. A terápiában teljesen mások a módszerek, nem "egyszerű beszélgetést" és "lélekkiöntést" jelent.

Ha a problémád olyan jellegű, akkor terápia (és nem konzultáció) nélkül nem fogsz meggyógyulni.

2010. dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
akkor milyen módszerekre gondolsz?csoportmunka?mármint hogy vannak feladatok, amit a csoportnak közösen kell elvégeznie?
2010. dec. 10. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!