Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen személyiségzavarok vannak?

Kizcar kérdése:

Milyen személyiségzavarok vannak?

Figyelt kérdés

#személyiségzavar #antiszociális személyiségzavar #dependens személyiségzavar #nárcisztikus személyiségzavar #elkerülő személyiségzavar #Passzív-agresszív személyiségzavar #Obeszesszív-kompulzív személyiségzavar #Hisztorikus személyiségzavar #Borderline szeméyliségzavar #Skizotípiás személyiségzavar
2014. jan. 25. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
google be írd be és láss csodát....
2014. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezt azért csináltam hogy itt is könnyen megtalálhatóak legyenek.


[link]


[link]

2014. jan. 25. 21:31
 3/13 Bárzsing ***** válasza:
Kérdező, miért kérdezed, ha a címkék alapján Te is tisztában vagy vele, milyenek vannak? (Bár a szkizoid kimaradt :P)
2014. jan. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek mi értelme? Mire megy azzal bárki is - aki mondjuk nem szakember - ha tudja, hogy milyen személyiségzavarok vannak? Arról nem beszélve, hogy általában soha nem tiszta a kép, a különböző vonások keverednek egy-egy emberben.
2014. jan. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Ez a lista úgy kellett ide, mint szekrénybe a sz.r. :DD Egy hét múlva már sehol sem lesz.
2014. jan. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Segíteni akartam, hogy mégkönnyebben rájuk lehessen találni.

Nem csalódtam.

Tényleg nem érdemes ebben a világban segítőkésznek lenni, inkább taposni azokat akik megérdemlik.

2014. jan. 26. 20:26
 7/13 anonim ***** válasza:

1. Aki rá akar keresni, az rákeres, és megtalálja, leírással együtt (nem csak a neveket).

2. Mi értelme van egyáltalán rákeresni? Aki személyiségzavaros, azok többsége saját magáról nem tudja, és még akkor sem ismerné el, ha egyáltalán rákeres (pl. a nárcisztikusokra nagyon jellemző a tagadás).

3. Az öndiagnózis semmit nem ér, ha nem kezd vele valamit. Ahhoz pedig, hogy kezdjen valamit, nem kell diagnózis sem: ha valaki problémákat érzékel az életében, az forduljon szakemberhez, és ne neten keresgéljen (pláne ne itt).


Továbbra sem értem, hogy milyen segítség az, hogy felsoroltad (hiányosan) a személyiségzavarokat? Mennyivel nyújt többet, mint a google? Ha segíteni akarsz, akkor úgy segítsz, hogy legyen értelme is!

2014. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Joola ***** válasza:
100%

szia! javaslom a DSM-IV-et (ha tudsz angolul, most jött ki az V), abban benne van minden pszichés betegség. ilyen még a BNO-10-05, uezek a betegségek kissé másként kategorizálva.

[link]

2014. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
értem én, hogy rá lehet keresni gugliban. de hány és hány olyan kérdés van itt amire simán lehetne választ találni keresővel, és mégis felteszik ezen az oldalon.
2014. jan. 29. 07:13
 10/13 Bárzsing ***** válasza:
Aki nem gúglizik rá, az gyiken sem fog rákeresni.
2014. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!