Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy személyiségzavarban...

Egy személyiségzavarban szenvedő embernek van betegségtudata?

Figyelt kérdés
Illetve, egyik "fajtája" sem látja a világot reálisan?

2014. jan. 31. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
sok reálisan látja és azt is tudja, hogy bizonyos helyzetekben rosszul reagál, csak nem tud kijönni ezekből a dolgokból
2014. febr. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
személyiségzavar inkább állapot mint betegség
2014. febr. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ, hogy milyen személyiségzavarról van szó. Pl. a nárcisztikusoknak nincs. Ők a környezetüket tartják "betegnek", mivel az egész világuk projekciókra épül.

Én hisztrionikus vagyok, nekem van, de sok időbe telt rájönni, hogy mi is van velem. (Viszont nem sokkal később szakemberhez is fordultam vele, de ez nem olyan nagy szám, mert a hisztrionikusok ugye figyelemfüggők, a terápia nekünk maga a paradicsomi állapot, hiszen valaki osztatlan figyelemben részesít :). - Önirónia off.)

Szóval én ismerek pár személyiségzavarost, van, aki tudja magáról, hogy defektes, van, aki nem. Általában csak annyit éreznek, hogy "valami nem ok", de egy konkrét személyiségzavarral szembesülni... hát, egyénfüggő. Nekem jót tett, mert végre meg tudtam érteni önmagam, és tudtam kezdeni valamit a problémáimmal.


És hogy ki látja a világot reálisan? Egy gyógyult személyiségzavaros sokkal reálisabban látja a világot, mint aki "normális". Olyan szinten a játszmák, projekciók, elhárító mechanizmusok világában élnek az emberek, és aki végigcsinál egy terápiát, az elkezdi ezeket érzékelni! Ijesztő! Nekem jelenleg az a legfőbb bajom, hogy azon filózom, vajon megéri-e egyáltalán "normálissá" válni, mikor egyszerűen MINDENKI defektes! Lassan már csak olyan emberekkel beszélgetek szívesen, akik gyógyult személyiségzavarosok. :)

2014. febr. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt mindenki érzi, hogy valami nincs rendben vele. Aztán 8 hét pszichiátria után, mikor megkaptam a papírt 'érzelmileg labilis személyiségzavar', akkor jöttem rá mi is ez az egész, van neve, stb. Azóta van (szerintem) betegségtudatom.
2014. febr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
érzelmileg labilis az a borderline, azt sokszor azoknak adják akikről fogalmuk nincs mi baja van
2014. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ! Sok segítséget adtatok és "lesz min gondolkodnom".
2014. febr. 1. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!