Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az MMPI tesztemet a pszichológ...

Az MMPI tesztemet a pszichológus nem tudta kiértékelni, ez mit jelent?

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk? Ezt neki kellene megindokolnia.
2014. febr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bárzsing ***** válasza:
100%
Az MMPI-nak vannak validitás skálái is, azaz olyan kérdések vannak benne, melyekkel el lehet dönteni, mennyire voltál őszinte, esetleg hogy random jelölgetted a válaszokat. Pl. ha ez ilyen turpisságok miatt elér egy bizonyos értéket, akkor nem lehet értékelni a tesztet. De a pszichológust kellene megkérdezned, hogy a te esetedben mi volt a gond.
2014. febr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

A nem értékelhető eredmény a következő okok miatt lehetséges:

1. döntésképtelenség, önértékelési válság, depresszió, kényszer, szorongás, pszichaszténia

2. Kapcsolatképesség zavara:

* szellemi/ fizikai fogyatékosság

* tartós szociális izoláció (pl. hospitalizáció)

* paranoid gyanakvás

* pszichopátiás személyiség

2014. febr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2. Mindegyik kérdésre őszintén és komolyan válaszoltam, vagy legalábbis megpróbáltam.


#3. Akkor az 1. . Döntésképtelenség, de keményen.

2014. febr. 6. 15:02
 5/7 Bárzsing ***** válasza:

Az 1. pontban felsoroltakat nem értem, az mmpi arra is jó, hogy a depressziót, szorongást, stb. kimutassa, akkor miért lenne ezek miatt értékelési gond?

Kérdező, az én tesztemet ki lehetett értékelni, holott a kérdések több, mint felére legszívesebben egy "nem tudom"-ot jelöltem volna meg, ha lehetett volna. De a doktornő megígértette velem, hogy mindenre válaszolok.

2014. febr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

* paranoid gyanakvás

* pszichopátiás személyiség

* testi/lelki fogyatékosság


Jézusom........


Egyébként én sem tudtam a kérdések legalább feléről eldönteni, hogy mit gondolok róluk.

2014. febr. 6. 17:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, ha bizonyos számú kérdésre nem adsz sem igent, sem nemet, hanem a nemtudomot, akkor is kiértékelhetetlen a teszt. De ez már minimális netudomtól így van, öt alatt van ez tuti, pontosan nem emlékszem, de ezért győzköd mindenkit előtte a pszichiáter/pszichológus, hogy mindenképp próbáljon válaszolni. A konkrét válaszaidat egyébként nem nézi meg senki, a számítógép kielemzi a teszted egy csomó skála alapján, és ezekből tud az orvos leszűrni valamit. Hangulat/állapotfelmérésként szokták főleg alkalmazni a tesztet, van kórház, ahol befekvéskor meg kimenetelkor is csináltatnak egyet, és teljesen más lesz az eredmény. Érdekes. :D Szóval ezt csak azért írom le, hogy ne parázz rá, nyomd úgy, ahogy érzed pillanatnyilag (és kérd őket meg, hogy újra megcsinálhasd).
2014. febr. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!