Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék az állandó...

Mit tehetnék az állandó szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Mindenre rányomja a bélyegét. Nem tudok tanulni, mert hiába ülök a lecke felé, ha a gondolataim nem ott járnak és nem ragad meg a fejemben semmi abból amit tanulok.

Pl a minap rengeteget készültek az újkori etika vizsgámra, és bementem vizsgázni és egy szót nem tudtam. Komolyan mondom semmit. Ma reggel felkeltem és mindent tudtam, minden eszembe jutott. Mert nem szorongtam.

Államvizsgám és szigorlatom lesz tavasszal. Csinálnom kell valamit ezzel a szorongással.

Volt olyan, hogy bementem kihúztam a tételt, felírtam a papírra a vázlatot és a tanárnő kerek szemekkel nézett rám, hogy mit akarok, mert összevissza beszéltem, hadartam. Megnézte a vázlatot a papíron és arra kaptam egy kegyelem kettest.



2014. febr. 6. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Keress fel egy pszichológust és beszélgess el vele.

Előbb meg kell találni az okot, hogy mi miatt szorongsz, ami gondolom a tanulással, vizsgákkal van összefüggésben, de ezt te tudhatod még, hogy esetleg más is áll-e a háttérben és ha megvan a szorongások oka, akkor lehet ezen segíteni.

2014. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szorongás gyógyításához olyan pszichológus kell, aki kiképzett pszichoterapeuta. A mélylélektani kezelés a legjobb: transzperszonális, vagy még inkább integratív terápia.
2014. febr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És ilyen szakembert honnan kerítsek?

Nem dolgozom, nincs keresetem, észak-kelet mo-n élek egy kis városba. Kihez forduljak?

Mert ez így tovább nem mehet, már halasztottam is több félévet a szorongás miatt. De csak magam előtt tolom a problémát, idén muszáj levizsgàznom.

2014. febr. 6. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Kérsz a háziorvostól beutalót a kórházba és ott vannak pszichológusok is. Én is kórházba jártam pszichológushoz szorongásos problémák miatt. Bár engem először a háziorvos pszichiáterhez küldött, hogy majd ott adnak szorongásoldó gyógyszert, de ott ugye beszélgettünk és egy tesztet is ki kellett töltenem, ami alapján a pszichiáter azt mondta, hogy nincs szükségem gyógyszeres kezelésre, nekem egy pszichológus sokkal többet tudna segíteni, így ő átküldött az egyikhez, aki tényleg nagyon sokat segített a néhány hónap alatt és rendbe is jöttem. És mivel ez TB támogatott volt, így pénzbe sem került.
2014. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, és mondd el neki a problémádat. Hidd el segíteni fog. De arra számítsál, hogy ez nem olyan dolog, hogy beveszel egy tablettát, és készen is vagy.
2014. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!