Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes úgy elmenni pszichológ...

Érdemes úgy elmenni pszichológushoz, hogy én nem kötődök? Egyáltalán foglalkozna velem?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy akkor működik a terápia, ha kialakul a kötődés a páciens részéről. Én ezt szeretném elkerülni. Így akkor nem is működne? Foglalkozna így velem?
2014. febr. 6. 17:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A TÚLZOTT kötődés sose jó, de ha egyáltalán nem kötődsz, akkor soha nem tanulod meg a helyes arányokat! Kötődés nélkül tényleg csak félmegoldások születnek... én se akartam ám kötődni a terapeutámhoz, borzasztóan ijesztő volt! Amúgy szerintem keress azonos neműt, úgy sokkal kisebb az esélye, hogy túlzottan kötődni kezdesz. Akkor kialakulhat egy nagyon egészséges terápiás kapcsolat. Amúgy milyen nemű vagy? Ha pesti vagy, tudok neked nagyon-nagyon szuper nőnemű terapeutát ajánlani!
2014. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Pesti vagyok, illetve Pesten tudok majd elmenni, bár az a fura, hogy én mindig úgy képzeltem, hogy férfi pszichológushoz megyek, de nem tudom miért érzem ezt.


Ettől függetlenül, ha gondolod írd meg privátban, akit Te ismersz, lehet még vele is felveszem a kapcsolatot, mert ki tudja lehet ez a férfi azt mondja, hogy nem vállal, stb.


Mondjuk van abban is valami amit írsz, hogy ha azonos nemű, de milyen idős(?). Mert ha nagyjából az anyukám lehetne, akkor nem jó, mert nekem már nincs anyukám, és akkor lehet őt egyszer annak képzelném, és azt nem szeretném, mert nincs, kész.


De tényleg érdekel kit tudnál ajánlani:)

És köszönöm a válaszodat:)

2014. febr. 6. 22:45
 13/13 anonim ***** válasza:
Pedig a pszichológusnak bizony az anyukát is helyettesíteni kell... nálam nem sokkal idősebb a terapeutám, nem lehetne az anyám, mégis ezt a szerepet is "el kellett játszania". Ezek a legfontosabb tényezők a terápiában... hogy újra kell élni a személyiségfejlődést, és ahhoz bizony az anyaképet is pótolni kell!
2014. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!