Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell bánni a lányommal,...

Hogyan kell bánni a lányommal, ha skizofréniás?

Figyelt kérdés
A lányom 15 éves,többször szedett be már gyógyszereket,vagdossa magát,ha nem úgy van ahogy ő akarja azonnal az öngyilkossággal fenyegetőzik.Az a baj,meg is teszi.Így végül is szinte kezelhetetlen.Rengeteg fájdalmat okoz ez a helyzet és reménytelenséget.Van egy hugom,aki paranoid skizofréniás,átvette az ő szokásait is,nagyon kötődik hozzá,pedig már próbáltam tőle eltiltani a lányomat,de lehetetlen,mert valahogy mindig kapcsolatba lépnek,pl.facebookon.Ti eltiltanátok tőle valahogy,vagy nem ez a megoldás?A hugom miatt lett talán ilyen vagy benne van a génekben?Egyszerűen mindenkit tönkretesz ez a helyzet .

2014. febr. 9. 05:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Orvos is megerősítette, hogy skizofrénia?
2014. febr. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vidd el szakemberhez, ő minden kérdésedre tud majd válaszolni.
2014. febr. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy felnőtt testvérem skizofréniás.Nincs a családi környezetben más skizofrén, de én észre vettem a rokonságban, anyai ágon hajlamosságot idegrendszeri gyengeségre.Mivel van más ilyen beteg is környezetedben, én genetikai okokra gyanakodnék.A te lányod fiatal, személyisége befolyásolható.Ezért könnyen követhet rossz viselkedési mintákat is.Ha rossz irányba befolyásolja a lányodat tiltsd őket.Orvosilag van megállapítva a skizofrénia?Ez a betegség a 20-30 éves korban szokott előjönni.Nem csak a kamaszkorra jellemző, érzelmi labilitást véled skizofrénának?
2014. febr. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
El kell vinni mielőbb szakemberhez, és beszélni vele, hisz az hogy hisztizik, még nem skizofrén.
2014. febr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát épp ez az: amit mindenki kérdez tőled! Először is orvos vizsgálja meg, hogy valóban skizofrén-e!? Mert a vagdosás, kezelhetetlenség még egyáltalán nem a skizofrénia jele! Ne tiltsd el őket, azt úgyse tudod, csak felesleges feszültséget okoz. Próbálj szép szóval, nyugodtan beszélni vele bármit is tesz. A vagdosás hátterében éppen lehet családi probléma is, meg nem értés, önértékelési zavar - ezeket csak szép szóval, szeretettel lehet megoldani! Sok sikert!!
2014. febr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

depresszio is lehet. Eleve kamasz. Ilyenkor mindent és mindenkit gyülöl,de kell lennie valami kiváltó oknak.

Törödtök vele, szeretitek? nem csak mint gyereketeket hanem tiszta szívből. Nem veszekedtek a családon belül akárkivel?


Azért kérdezem mert én tiniként iszonyu gyülölködö voltam, vagdostam is magam,és valszeg ha kicsit bátrabb lettem volna már nem élnék.

de nekem apám részéröl szar a családom, mindig csak a rosszat látta, egy jo szava nem volt hozzám és anyámmal is ölték egymást anno.Nem birtam elviselni a helyzetet,és ilyenné váltam. Aztán felnöttem és kinöttem, anyámék is változtak. De a lányod sulyosabb eset ha már ténylegesen beszedi a gyogyszereket.Vannak jo pillanatai? Amikor örül, boldog, jókedvű? A mániás depresszio pl a két véglet ha jol tudom. Mindenképp orvos!

2014. febr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
orvos látta persze,nem skizofréniát mondtak,hanem egyéb viselkedési zavar,kényszerbetegség
2014. febr. 9. 08:24
 8/14 A kérdező kommentje:
Van amikor nagyon boldog és ölelget,máskofr meg fekszik és nagyon magányos,ideges,feszült
2014. febr. 9. 08:29
 9/14 anonim ***** válasza:
jo de akkor miért nem kezelitek orvossal ha kiderült a zavar, nem értem...
2014. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Minek húzod rá a skizofréniát, amikor az orvos mégcsak nem is említette?


2. Borzasztó megterhelő (nektek) ? Elhiszem, hát még Neki!


3. Terápia!!! Feltétlenül.


4. De remélem tudod, hogy egy gyerek nem vagdossa magát és nem fenyegetőzik öngyilkossággal, ha otthon minden rendben van.....Jó lenne ezen elgondolkozni!!!

2014. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!