Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt már terápián, ahol...

Aki volt már terápián, ahol segítettek neki túltenni őt múltbéli dolgon, elmondaná nagyjából a menetét hogy hogy szabadították meg tőle?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi hogy ha valami nagyon zavarja az embert, akár múltbéli akár folyamatban lévő dolog, mivel veszik rá az embert hogy újra normélisan tudja elni az életét?

2014. febr. 14. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot, pontos választ kapsz minden kérdésedre.
2014. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy analitikus, vagy analitikusan orientált terápia sikere nagyon sok mindenen múlik. Ráadásul az igazán zavaró tényezők a tudatalattiban vannak, egy terápia kezdetén ezeknek egyáltalán nem vagyunk tudatában (tehát hiába mész úgy a terápiára, hogy ez, vagy az zavar, menet közben kiderül, hogy az mind csak TÜNET és nem OK).

Összességében a felszabadulások nagyon lassan, és szinte észrevétlenül zajlanak. A szabad asszociációk, a terápiás kapcsolat lassan megnyitja a tudatalattit és felszínre kerülnek az IGAZÁN zavaró tényezők. Ijesztő folyamat ám, ilyenkor kénytelenek vagyunk szembesülni önmagunkkal, az életünkkel, hogy semmi sem az, aminek látszik, hogy a kapcsolataink nem is olyanok, mint hittük. Teljesen szétesik a személyiség, és darabonként kell újra összerakni.

Nem könnyű folyamat, de tényleg megéri! Én most már a "rögzítő" fázisban vagyok, olyan dolgokkal szembesültem, amikkel nem feltétlenül szerettem volna - de elengedhetetlen a továbblépéshez - és a tudatosítás határozottan segít! Tényleg teljesen át tudja alakítani a személyiséget, mégpedig olyan módon, hogy a pozitív tényezők megmaradnak, csak a zavaró dolgok küszöbölődnek ki. Ehhez azonban nagyon nagy bátorság és elkötelezettség kell. Tapasztalatból mondom, hogy ha tényleg akarod, akkor néhány hónap alatt túl lehet lenni a "nehezén" (egy JÓ terapeutával).

A kérdésre válaszolva: nem veszik rá semmivel az embert. Az embernek kell rávennie saját magát, hogy mélyre ásson, és utána ezek a dolgok szinte automatikusan megoldódnak. :)

2014. febr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!