Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Kihez forduljak,...

Mit tegyek? Kihez forduljak, ha már a háziorvosom sem segít?

Figyelt kérdés
2 éve kezdödött az egész, amikor csúnya véget ért egy 5 éves kapcsolatom, azt vettem észre, hogy minden helyzetben amikor nem otthon.voltam elkapott a hasmenés. Elmentem orvoshoz, mindenfépe Gasztros kivizsgálás, de minden lelet negatív lett, azt mondták, hogy irritabilis bélszindrómám van, semmi gyögyszert nem kaptam csak annyit, hogy próbáljak ne idegeskedni és hogy nézzem az élet pozitív oldalát. Csak hogy nekem ez nem ment, olyannyira, hoy 1 év alatt 30 kg-t fogytam, ujjabb kivizsgálások, ujjabb negatív leletek és a Gasztros dokim elküldött pszihiáterhez aki megállapította hogy közepes erősségű depresszióm van. írt fel hangulatjavítot meg nyugtatót, a hangulatjavítót 5 napig tudtam szedni mert mindenféle mellékhatásaim voltak és a háziorvosom megtiltotta hogy szedjem. 3 hónappal ezelőtt meghalt a nagybátyám ami olyannyira megviselt, hogy azóta mindennap nyugtatót szedek és rosszul létek jönnek rám. Lezsibbadok, remegek, bedobog a szívem, izzad a tenyerem és olyan érzésem van hogy a következő pillanatban megfogok halni. olyannyira megneheziti ez az életem hogy már a munkahelyemen is elkapott nem egyszer, a nyugtató semmit nem használ, a háziorvosom meg közölte hogy oldjam meg magam, tegyek rendet a fejemben... mit tegyek? kihez forduljak? egyedül nem megy :(( nem tudom igy élni az életem, minden percben rettegek mikor jön elő megint :( 24/L

2014. febr. 21. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Pszihiáter.


Háziorvos ezzel tényleg nem tud mit kezdeni,lelki okai vannak a rosszullétednek.

2014. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán egy pszichológus lenne a jó megoldás, ő nem gyógyszerez.
2014. febr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
beutaló kell hozzájuk ?
2014. febr. 21. 16:31
 4/5 Bárzsing ***** válasza:
Pszichiáterhez nem kell beutaló. A háziorvosod nem tudom, mi jogon szólt bele a pszichiáter gyógyszerelésébe, nyilván le kellett állni az antidepresszánssal, ha erős mellékhatásokat okozott, de a pszichiáter írt volna fel mást, ami lehet, hogy jó lett volna. Menj vissza a pszichiáterhez, beszéld meg vele a dolgot, ha van rá kereted, kérd meg, hogy ajánljon pszichoterapeutát (nem pszichológust! a kettő más). Ha olyan súlyos az állapotod, hogy a pszichoterápiát hátráltatja, akkor valószínűleg gyógyszerszedést is ajánlanak. Nyilván a te döntésed, hogy elfogadod-e, de ilyen esetben a kombinált terápia hatásosabb, mint külön-külön.
2014. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért nem segít a házorvos?

Be tud utalni másik orvoshoz

2014. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!