Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sok ember miért hiszi hogy...

Sok ember miért hiszi hogy aki vagdossa magát az figyelemfelkeltésből meg divatból teszi?

Figyelt kérdés
Tudom hogy erre is van sok példa, de inkább a tinik körében. De nem is gondolnátok hogy hány felnőtt, akár már családos ember csinálja ezt magával, és tökéletesen titkolják, szégyellik, eszükbe sem jutna bárkinek elmondani vagy megmutatni.
2014. febr. 22. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Te miért érdeklődsz a téma irán, ha nem vagy érintett? Ha pedig érintett vagy a akkor miért irod ki a kérdést? Hisz ahogy irod ezt te titkolod és eszedbe sem jut bárkinek elmondani.

Tehát hogy van ez?

2014. febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert csak fenyegetőznek. Tudják, hogy a hegek meglátszanak, és észreveszik, és majd sajnálni fogják őket.

Ha igazán öngyilkosok akarnának lenni, akkor nem keresztbe, hanem hosszában vagdosnák az eret a karjukon.......

2014. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan azért, mert sokan tényleg ezért teszik, meg is válaszolta a kérdésedet. Ők mutogatják is, ezért az átlagember azt hiszi, hogy mindenki ilyen, aki vagdossa magát. Pedig akinek tényleg lelki gondja van, az titkolja, nem mutogatja senkinek, éppen ezért nehéz időben észrevenni és segíteni neki. (Plusz itthon még mindig azon a véleményen van a többség, hogy lelki betegségek nem léteznek...)
2014. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
azért mert pontosan azért csinálják
2014. febr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert ez valamiért így telepedett meg az emberek fejében. Valószínű, hogy azok miatt, akik tényleg csak "menőzés" miatt csinálták. Vagy talán azért, mert az emberek nem hiszik el, hogy emögött tényleg komoly probléma állhat.

Én vagdostam magam, hosszában is, mindenhogy. Rejtegettem. Vagyis nem kellett nagyon rejtegetni mert a combomon csináltam, ahol a rövidgatya is fedte.

Aztán mikor ez kibukott, elmondtam a srácnak is, akivel akkoriban találkozgattam. Ő is ugyan ezt hitte. Azért mert sok mindenkivel találkozott már, akik csak azért csinálták, hogy figyeljenek rájuk. De azok "csak" karcolások voltak.

És kedves 16:59-es. Vagdosni nem mindig öngyilkossági szándékból vagdosnak az emberek. Néha csak szeretnék kontrollálni az az iszonyatos fájdalmat, amit belülről nem tudnak.. van különbség.

2014. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem ismerik az okokat, ezért kitalálnak valamit.
2014. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!