Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tonkretesz az egyetem, de...

Tonkretesz az egyetem, de nincs kivel beszeljek errol, maganyos vagyok; mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 26. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit tegyél? Ne járj olyan egyetemre, amelyik tönkretesz.

Egyrészt nem kell mindenkinek egyetemre járni, ha nem akar vagy nem bírja.

Másrészt csak olyanra érdemes járni, ami érdekel, és ami olyan végzettséget ad, amivel olyan területen tudsz elhelyezkedni, amit szintén szeretsz csinálni.

A pénz nem minden.

2014. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt szerettem volna csinalni, de hatalmas csalodast okozott. Mar 1 egyetemet otthagytam, viszont inkabb azt vettem eszre, hogy az a bajom, hogy hatalmas a nyomas, es nincs mellettem a csaladom, ezaltal egyedul nem tudom megoldani.
2014. febr. 26. 10:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Szíved szerint mit tennél? Mivel foglalkoznál (mit tanulnál)?
2014. febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Milyen egyetemre jársz? Én is jártam, már végeztem, de én nem éreztem hatalmas nyomást, pedig nem büfészak volt. Először koleszben, később egyedül laktam.

Milyen szempontból hiányzik a családod és hány éves vagy?

Ahol a családod él, nincs a közelben egyetem, ahova bejárhatnál és otthon lakhatnál? Iratkozz át levelezőre, ha lehet, akkor csak havonta párszor kell bejárni.

Nincsenek barátaid? Miért nincsenek? (Pl. nem jársz bulizni, nem szimpik a csoporttársak, nehezen alakítasz ki kapcsolatot?)

2014. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és miért okozott csalódást? Nem jó az oktatás vagy unalmasak a tantárgyak? A gyakorlat egyébként majdnem mindig tök más, mint az egyetem.
2014. febr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

21 Vagyok, lehetne levelezon csinalni, de mar szegyellem ezt az egeszet, mert tavaly is elkezdtem egy egyetemet, de az meg tavolabb allt tolem, mint ez. A kozelben csak ovo-tanitonokepzo szak lenne, azt meg ha elvegzem ki tudja lesz-e munkahelyem. Szivem szerint elvegeznek egy mukoromos kurzust, de ugye azokbol is sok van + nem biztos, hogy lenne munkahelyem.

Ami pedig az egyetemben kikeszit, hogy angol-nemet szakon vagyok, es a nemet nagyon nem megy, szeminariumot kell majd tarsak, de nem is ertek angolul, nemhogy beszeljek is. Mar most ezen idegeskedem + mindig attol felek, hogy kinos helyzetbe jovok az evfolyamtarsak elott.

Barataim eppenseggel vannak, de mind mas varosban, plusz mindenkinek van baratja es ezaltal ram mar nem marad annyi ido.

2014. febr. 26. 10:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor halassz! Próbáld ki magad műkörmösként, ha ez az álmod! Ez NEM szégyen. Közben tanulj angolul és németül intenzíven. Lehet, hogy közben rájössz, hogy az se neked való, akkor még mindig visszamehetsz az egyetemre, csak akkor már egy biztosabb nyelvtudással.

A szenvedésnek sok értelme nincs.

2014. febr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De szegyelnem, hogy megint otthagyom az egyetemet. Latom a szuleimen, hogy buszkek, hogy egyetemre jarok, mert nem par forintjukba kerul az, hogy tanittasanak. Pl mikor felhoztam nekik, hogy nem tul jo ez az egyetem se, annyit mondtak, hogy mire elvegzem a 3 evet, addigra ok ki lesznek keszulve idegileg. Ezutan mar nem merek semmit se mondani. Igy mai napig azt hiszik, hogy en mennyire szeretem az egyetemet, mennyire tetszik, kozben meg en magamban orlodok.
2014. febr. 26. 11:06
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

# 1:

Kicsit el kell rabolnom a kérdést, de ez a hsz nagyon tetszett. Én konkrétan építészmérnöknek tanulok és engem is eléggé lezsibbasztott és kiidegelt az egyetem. Pedig ezt szerettem volna csinálni és úgy jöttem ide, hogy már volt előképzettségem. De most, így a végén úgy érzem, hogy totál idegroncs vagyok, marokszámra zabálom a Xanaxot és az antidepresszánsokat. Ennek ellenére még mindig ezt szeretném csinálni, csak ahhoz végezni kéne, ami nem megy. Van két átkozott tárgyam és egy szakdolgozatom, de marhára nincs kedvem ezekkel vesztegetni az időmet, mert olyan tárgyak, amire abszolút nem lesz soha szükségem.


A szakdolgozat pedig eléggé döcögősen indul és tudatában annak, hogy úgysem fogja senki sem elolvasni, nagyon ahhoz sincs kedvem, hogy megírjam... Ráadásul dolgoznom is kell mellette, ami természetesen homlokegyenest más területen van. A magány pedig nálam is jelen van, mindenki itt hagyta az egyetemet, vagy elment más városba. Alig maradt valaki, akivel tudok beszélni...


Kérdező, nekem az egyetlen javaslatom az, hogy menj el pszichológushoz és beszéld meg vele a problémáidat. Ha nincs rá pénzed, akkor sajnos nem tudok segíteni, de más sem. Próbáld meg valahogy túlélni a dolgot.

2014. febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek pszichologushoz menni, mivel nem ismerek semmilyen pszichologust, plusz szuleim szamara hatalmas csalodas lenne, ha megtudnanak, hogy pszichologusra van szuksegem.
2014. febr. 26. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!