Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy 16 éves fiún jelentkezhetn...

Egy 16 éves fiún jelentkezhetnek a Borderline személyiségzavar jelei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy személyiségzavart csak 18 éves kor felett diagnosztizálnak.

Nálam depressziót, szorongást, agorafóbiát, és kényszerbetegséget diagnosztizáltak.

Viszont én meg vagyok róla győződve, hogy egészen más bajom van.

Nem lehetek sima depressziós, mert nem vagyok mindig levert.

Nem lehetek sima szorongásos, mert nem mindig szorongok ugyanazoktól a dolgoktól, amik miatt egy másik érzelmi fázisban szinte megőrülök.

Oké, hogy tinédzserkor, hangulatingadozás, keresem magam stb.

De engem kínoznak a saját az érzelmeim, a bizonytalanság magammal szemben.

Sokszor el sem tudom magyarázni senkinek, hogy mit érzek, vagy mi zajlik a fejemben, mert én sem értem, nem tudom megfogalmazni.

Kikészít ez a hatalmas káosz, ez a zűrzavar, ami a fejemben folyik.

Sokszor reflexből hazudok, szoktam sajnáltatni magam, rengeteget agyalok az öngyilkosságon, nem egyszer indultam már el, hogy meg is teszem.

Tényleg, elolvastam a Borderline-ról néhány dolgot, és szinte minden, kivétel nélkül illik rám.

El szeretném mondani a pszichológusnak is, hogy én erre gyanakszom, és majd a pszichiáternek is.

És az is nehezíti ezt az egészet, hogy mikor a pszichológusnál vagyok, nem mondom, hogy mi minden bajom volt, egyszerűen nem tudom mondani, olyankor jól vagyok.

De mindig visszaesek.

Egy kész érzelmi hullámvasút vagyok.

És a legtöbb kérdésre magammal kapcsolatban, ezt szoktam válaszolni: Nem tudom.

Mert tényleg így van.

Nem tudom, mit érzek, nem tudom, mi zajlik bennem, a gondolataim és az érzéseim uralkodnak felettem.

Nem bírom már ezt a zűrzavart..



2014. febr. 22. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan így vagyok. 15/L

va gondolod írj privit.

2014. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tünetei igen, de 21 éves kor alatt nem adnak (legalábbis normális orvos nem ad) személyiségzavar diagnózist senkinek. Addig még nem fixált a személyiség.
2014. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hosszúhajú ***** válasza:
a borderline-t hivatalosan a tinédzser kor végén, felnőtt kor elején 18 éves kor körül diagnosztizálják. 21-nél már rég látszanak a tünetek. borderline vagyok, 17 évesen nyomták rám.
2014. ápr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!