Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy végre ne...

Mit tegyek, hogy végre ne zárkózzam magamba ha egy fiú hozzám szól? Egyszerűen "félek" tőluk, nem tudok velük beszélgetni, nem is volt közöm senkihez már jó ideje.

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, szóval ez ebben a korban nem normális. Mások szépnek tartanak, szóval elég sok fiú odajön hozzám ha elmegyek buliba, de amúgy van egy rakás komplexusom szóval csak úgy áraszthatom magamból a negatív hullámokat..

Csak egyszerűen totál magamba zárkózom ha valaki közeledik hozzám, nem vagyok képes 2 percnél hosszabb beszélgetésekre, nem érzem jól magam, nem vagyok felszabadult..mindenkit lerázok pár mondat után. Csak fiúkkal van ez így, vadidegen lányokkal is el tudok beszélgetni vagy idős emberekkel vagy gyerekekkel. Plusz totál kellemetlenül érzem magam bármilyen 3Oas férfi közelében. Ha néznek vagy bármi, teljesen leizzad a tenyerem meg minden, ők még jobban kiakasztanak, mint a korombeliek. Hogyan küzdhetném le ezeket az érzéseket bennem? Hogyan ismerkedjek? Hogyan viselkedjek? :(

Pszichológusra meg ilyesmire nincs pénzem..


2014. márc. 2. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 26 évesen vagyok hasonló cipőben, csak ellentétes előjellel. Lányoktól kicsit jobban tartok és nem tudok velük általában normálisan beszélgetni, pedig régebben több lány ismerősöm volt, mint fiú.


Ha az utolsó mondatodat nem írtad volna, egyből pszichológust javaslok, mert az az egyedüli megoldás. Más nincs. Személyiségzavaros vagy (és akár még szociális fóbia is lehet a háttérben), ami múltbéli események következtében alakult ki.


Egyébként szerencsésnek mondhatod magad, hogy nem fiúnak születtél, mert még így is kellesz a srácoknak. Én férfiként azt mondom, hogy úgy, hogy dobálom magamból a negatív rezgéseket, konkrétan minden ember menekül a környezetemből, a lányok főleg. Kapcsolatra esélyem sincs.

2014. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hát én is pszichológust javasolnék, biztosan tudna segíteni.


Amit tehetsz, szerintem: gondold végig, hogy miért nem tudsz 2 percnél tovább beszélgetni srácokkal, mi az, ami miatt kellemetlenül érzed magad. Oda kéne eljutnod, hogy felismerd, hogy nincs miért. :) Pláne ha sok srác odajön hozzád. Vagy próbálj arra gondolni, hogy nincs veszítenivalód, ha tovább beszélgetsz, mint 2 perc. Idegen srác, lehet, sosem látod többet. Esetleg szerezhetnél így rutint, próbálkozással. :)


Vagy megpróbálhatod azt, hogy barátnőiddel összeültök és lesznek ott srácok is és így együtt vagy csajokkal is, akikkel tudsz dumálni - ők talán segítenek feloldani és menni fog srácokkal is. :)

2014. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!