Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok a pszichológus...

Miért szorongok a pszichológusnál?

Figyelt kérdés
Szimpatikus. Már kétszer voltam nála. Azért vitt el édesanyám mert vagdosom magam. Amikor odaérek és még várok rá úgy érzem, hogy hánynom kell, szédülök, ver a víz és remegek és rettentő gyorsan ver a szívem. Annyira szánalmasnak érzem magam mert legtöbbször csak rövid válaszokat adok. Nagyon félek ettől az egésztől. Még nem tudok megnyílni. Ez baj a második alkalom után? Nagyon rendes ember. Volt amiben hazudtam neki, például abban, hogy vannak öngyilkos gondolataim (amit letagadtam). Nagyon szorongok. De nem csak nála hanem a buszon mindenhol. Nem mertem még neki felhozni azt a témát, hogy úgy érzem folyamatosan engem figyelnek :( most csak kérdezget. Hogyan mondhatnám el ezt neki? Vagy majd idővel menni fog? Neki tudnia kell, hogy nem bírok leállni a vágással? Gondolkodtam rajta, hogy a következő alkalomkor elmondom de eléggé tartok. Meg mások hogy járnak? Hetente vagy két hetente szoktak járni?

2014. márc. 5. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ezt feltétlen meg kell mondanod a pszichológusodnak. Ha tényleg szimpatikus neked és van empátiája nem ítélkezni, hanem segíteni fog. Az, hogy ennyire intenzív mértékben szorongsz, nem valami biztató jel. Ennek lelki oka van és ezt is, mint a vagdosásod okát, ki kell deríteni. A lélek nem játék, nem szabad eltekinteni felette. Anyukád jól tette, hogy mert előre lépni egyet - még, ha ezzel Téged nehézségek elé is állított- hogy elvitt egy kompetens szakemberhez. Persze, hogy nem tudsz még megnyílni neki! Hiszen, hogy is tudnál a második alkalomra? De, ne aggódj idővel ki fog alakulni ez is. Nem szabad siettetni, mindent a maga idejében. Ne erőszakold meg magad, nem kell azonnal megnyílnod. Általában a pszichológusok nagyon toleráns emberek, és értenek az emberekhez. Én azt tudom javasolni, hogy bízz meg benne, de vedd ki a részed a terápia során Te is. Csak az vezethet a gyógyulásod felé, ha megbirkózol a démonjaiddal és leküzdöd a kezdeti nehézségeket. Ne feledd, ebben tud a pszichológus segíteni Neked! Nem hiába nevezik lelkésznek, vagy lelki pásztornak néha.
2014. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy szorongsz, hiszen ez egy olyan helyzet, amikor meg kell nyílnod egy másik embernek, méghozzá olyasmiket kell elárulnod neki, amikről senkinek nem beszélsz. Talán attól is félsz, hogy elsírod magad? Idővel menni fog ez, ne aggódj, csak türelem kell hozzá, de ezt a pszichológus is tudja :-)
2014. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Reszben felek hogy sirni fogok a pszichologus elott :/ + sok mindentol szorongok

Emberek elott, emberek kozott

2014. márc. 9. 03:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány? És hány éves?
2014. márc. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lany vagyok :) Tegnap toltottem be a 18-at
2014. márc. 9. 11:17
 6/7 anonim válasza:
Sírjál nyugodtan az feszültségoldó, és feltétlenül legyél nagyon őszinte e terapautádhoz, mert csak őszinte betegeken tudunk jó erednénnyel segíteni!! Mondj el mindent Neki, azt is amiről azt képzeled felesleges, maj Ő a szakmai tapasztalatával segíteni fog, hiszen minél jobban ismerlek annál jobban elfogadlak és könnyebben tudunk megoldásokat találni a belső felszültségekre, amik ebben a korban természetes folyamatok, a személyiséged is fejlődik állandóan és egy ilyen remek szakemberrel könnyen találtok közösen megoldásokat a szorongásos problémáidra, hidd el ha elfogadod a segítődet, és megynyilsz vele kapcsolatban teljesen őszintén, nagyon gyorsan tudja a benned rejtvelévő csodálaton öngyógyító mechanizmusokat, a TE belső erőforrásaidat aktivizálni, és nagyon boldog kiegyensúlyozott lehetsz viszonyla rövid idő után 8-10 hónap, és felfedezed újra ezt a gyönyörű világot, szuicid gondolatok komoly lelki megbántódásra utalhatnaak, csúfolás, általad képzelt testi hibák (duciság) vagy ami a leggyakoribb a szerelmi cslódás! Szeresd meg terapeutádat, nem nehéz mert mind szeretetre méltó rendes és jó szakemberek! Fogadd le, helyzeted, cserébe meggyógyulsz a segítségével! Szurkolok NEKED és érted? HAJRÁ ÉN az ÉN boldogságom!,
2014. márc. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia, nekem is hasonló problémáim vannak. szivesen beszélnék veled. adok imél címet: regina01011997@gmail.com

de majd fb-t is adhatok:)

egyikünknek sem ártana a megértés

de ahogy érzed:)

2014. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!