Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánstól "elhülyülés...

Antidepresszánstól "elhülyülés"? Normális?

Figyelt kérdés

Az világos, hogy az a célja, hogy helyretegye kicsit az ember gondolkodását, de még csak két napja szedem, és azt érzem, hogy a kreativitásom a padló alatt van... Amiben eddig jó voltam és pörögtem, most az is csak döcög, beszélgetéseknél nem jutok tovább annál, hogy "aha" meg "jé"... Nem vészes, nem csorog a nyálam vagy ilyesmi, de idegesít, mert közben meg folytatnám az életemet, amihez meg szükség lenne a fejemre. Ilyesmiről sehol nem olvastam a neten, sem a mellékhatások között; ez azért van, mert teljesen egyértelmű, és hülye vagyok, hogy nem gondoltam rá, vagy inkább kérdezzem meg a dokimat?

Valdoxant és Stimulotont szedek (25 mg mindkettő), meg Xanaxot alváshoz (0,25 mg).



2014. márc. 8. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
nagymamámmal is ez történt, ez sajnos a xanax-tól van
2014. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért gondoltad azt, hogy az idegi folyamtokra ható szer nem hat az intellektuális folyamatokra ???
2014. márc. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Biztos nem a xanax, azt szedtem egy hónapig, és semmi bajom nem volt tőle. Nappalra nem is használom, csak lefekvés előtt veszem be.


#2: Nem gondoltam, csak meglepett a sebessége és a mértéke, főleg mert azt mondták, hogy magára a szorongásra meg a depresszióra csak kb. két hét múlva fog hatni. Ez akkor így is marad, amíg szedem? Enyhülhet, vagy fokozódhat ez a hatás?

2014. márc. 8. 23:41
 4/8 anonim ***** válasza:
antidepiknek kell pár hét amíg elkezdenek hatni
2014. márc. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg okozhatnak ilyesmit az antidepresszánsok.
2014. márc. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valdoxant én is szedek, és hasonlókat tapasztalok. Inkább abban érzem látványosnak, hogy gyakran nem tudom kifejezni magam, nem jönnek a szavak. Elkezdek leírni mondjuk egy mondatot, és percekig gondolkozom, hogy hogy kéne a legértelmesebben folytatni. Szóban ugyanez. Ezenkívül a rövidtávú memóriámat érzem érintettnek, de ez már a szerek szedése előtt is megvolt.
2014. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod, a pozitív hatás 2-3 hét múlva várható.

Ellenben a komoly, 1-2 nap alatt nem múló mellékhatások

legyenek intő jelek és azonnal írass fel másik gyógyszert. (Ezek a mellékhatások aligha enyhülnének.)

2014. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon erdekesek, a,iket irtok. Egy kozeli csaladtagom valdoxant szed. Mire? : koncentracios zavarok, rossz hangulat, nem tudja kifejezni magat, memoria problemak. Pont, ahogy a 6. leirta! Mar jo ideje szedi, de semmi jelentos valtozas. Helexet is kapott melle,de attol elalszik nappal..


Van jobb vagy mas, ami a fenti bajokat enyhiti?

2014. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!