Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánstól jobb...

Antidepresszánstól jobb kedvem lesz?

Figyelt kérdés

Személyiségzavarom van és depresszióm. Eleinte a felírt Frontint szedtem, de aztán elhagytam, nem járok orvoshoz, csak természetgyógyászhoz. Azonban mostanában úgy érzem, hogy egyre jobban emészt és "mélyül" a depresszió. Régebben írtak fel nekem egy gyengébb kiszerelésű antidepresszánst, de nem szedtem be.

Most viszont már alig-alig tudom elviselni ezt a nyomasztó érzést, tehát az antidepresszánstól, ha beszedném, jobban érezném magam?



2014. jan. 27. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az antidepresszánsnak kell egy kis idő ,két-három hét amíg kifejti hatását.De én nem szednék a helyedben ilyen szert.Egy évig éltem cipralex-en,bőven elég volt belőle annyi...
2014. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Az antidepresszáns nem gyógyít, nem segít.


Elfedi a valós állapotot, ront rajta, függővé teszi az embereket, lehagyás esetén valóban előáll a depresszió.


A 'depressziót' 2 módon kellene kezelni, és így sikert lehet elérni.


- egyfelől ugye mint létező biológiai állapotot, gyulladásos természetű állapotnak kellene felfogni, tehát a gyulladásszintet kellene csökkenteni (például ugye alapvető, a táplálkozással)


- pszichés problémaként is foglalkozni vele, ami a nem megfelelő világnézet miatt alakul ki. Nem ismerjük a világot amiben élünk, ezért hajlamosak vagyunk 'depressziósak' lenni, amit vagy állandósult szomorúságként írhatunk le, vagy igazából befelé ható erős düh-nek.


Ezért lenne fontos a mozgás, különösen a taichi gyakorlatokra jellemző nyugodt, folyamatos mozgás, gyakorlás. Ez már önmagában is segíthet, beszélgetéssel, a világ megismerésével/megértésével együtt pedig sokkal eredményesebb, mint a függőséget okozó gyógyszerek.

2014. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 27. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Semmiképpen nem szedj antidepresszánst! Csak tönkre tesz és a valódi okot nem oldja meg, hanem elfedi!

Nézd meg ezt a nem rövid dokumentum filmet, hogy milyen károsak ezek a tudatmódosítók.


http://www.youtube.com/watch?v=0i3buI4kZWQ

2014. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én boldogabb nem lettem tőle, csak nem éreztem magam rosszul. Olyan semmilyenül éreztem magam, nem zavartak gondolatok, nem voltak mély gondjaim. Emiatt a mindennapi élet, teendők, kapcsolat az emberekkel, ezek mind könnyebbé váltak, és csak amiatt lett jobb kedvem, hogy végre normálisa kapcsolatokat tudtam létesíteni másokkal. Tehát nem a gyógyszer miatt lett jobb, hanem attól, hogy elűzte a hülye gondolatokat.
2014. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes..

A #4-es válaszoló linkjét már számtalan másik kérdésnél is láttam.

Nem kezdek bele megint kiboncolgatni, hogy minden szervezet más és más, minden szervezet másképp reagál a különböző gyógyszerekre.

Az biztos, hogy ha elkezded szedni, türelmesnek kell lenned, míg beáll a gyógyszer, mert eleinte bizony sokkal rosszabb lesz.

De utána sokkal nyugodtabb leszek, eltűnnek a negatív gondolataid, tényleg jobb lesz a hangulatod. :)

Tudatmódosító????

A drog, az tudatmódosító, az antidepresszáns az egyáltalán nem.

De ha sínylődni akarsz tovább, ne szedjed.

Én se akartam. De már most belátom, hogy életem talán legjobb döntése volt, hogy végül mégis belementem a gyógyszeres kezelésbe.

2014. jan. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!