Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit szólna ehhez a pszichológus?

Mit szólna ehhez a pszichológus?

Figyelt kérdés
Ha elmondom neki, hogy nem tudom abbahagyni a vágást akkor mit fog rá reagálni? Az alap probléma ez volt és az hogy folyamatosan szomorú vagyok és szorongok. De ha esetleg elmondom neki, hogy nem tudom abbahagyni a vágást és napi szinten vágom magam (akár többször is) akkor mit fog csinálni? vagy nem fog vele foglalkozni?

2014. márc. 9. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
szerinted még nem találkozott ilyennel? aki abba tudja csak úgy magától hagyni az önvagdosást, az minek megy pszichológushoz.
2014. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem fog vele foglalkozni, hisz ha alapból ezzel a problémával mentél hozzá, akkor ne szégyelld magad, és mondd meg neki, hogy még nem sikerült leszokni róla.

Maximum jobban ráálltok a témára, hogy segíteni tudjon.

Emiatt ne aggódj, sokaknak van hasonló problémájuk és sikerült végleg leszokni róla :)

2014. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom hogyan hozhatnám fel a témát. Még csak pár alkalommal voltam nála. Holnap megyek újra. Most nem is foglalkozunk a vagdosással inkább azzal, hogy eléggé pesszimistán látom a dolgokat és a szorongásra megyünk rá. Illetve ezekről beszélgetünk most elég sokat. Anyukám úgy tudja már nem csinálom de tényleg nem tudom abbahagyni. Sőt, néha még ez sem segít már :( Nagyon el vagyok keseredve mert minden miatt szorongok már. Ha hozzá megyek akkor is folyamatosan szorongok. Mikor már a rendelőben vagyok akkor például úgy érzem elájulok, szédülök, hányingerem van, halálfélelmem. Ugyan ez van a tömegközlekedési eszközökön. Rettentően félek, hogy esetleg bele lát a gondolataimba. Nem kitalálja őket hanem a fejembe lát. Nem csak Ő hanem bárki az utcán :(
2014. márc. 9. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mond el a pszichológusodnak is a problémádat. Hidd el, látott ő már olyant. Viszont segíteni csak akkor fog tudni, ha elmondod. Különben feleslegesen fizettek neki.
2014. márc. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szeretném ha tudna róla de eléggé tartok, hogy beutal valahova :(

És nem is tudom hogyan fogalmazhatnám meg neki mert nagyon szorongok alapból is + ez a helyzet is és a vágás is eléggé nagy szorongást jelent nekem mert undorítónak érzem magam tőle, de ha nem vágom magam akkor is ugyan ezt érzem. Szégyellem de nem tehetek róla

2014. márc. 9. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!