Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Reménytelen a helyzetem, és...

Reménytelen a helyzetem, és tanácstalan vagyok, mi legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyetemet végezni, de nekem ez túl sok. 2012ben elkezdtem egy egyetemet, majd otthagytam, mert nem tetszett, és felkészültem a felvételire, ami ezen a szakon volt, ahol én vagyok most. Angol-németen vagyok. Szörnyü, minden nap azon rágódok, hogy semmit nem tudok németül, de szemináriumot kellene tartsak 3 hét múlva. Bemegyek órára, és nem értem, hogy mit beszél a tanár. Kezdő szinten pedig nem lehet felvenni, és muszáj 2 nyelvem legyen. Szüleimnek már nem merek semmit mondani, de lelkileg kikészülök. Éjjel nem tudok aludni, forgolódok, sokszor megébredek, 8tól tovább nem tudok aludni, ideges vagyok, életkedvem semmi
2014. márc. 10. 14:02
 1/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Kezdj el lassan németet tanulni. Olvass, néz filmeket németül, és lassan felzárkózol...
2014. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze az angol mellett egész nap németezzek. Amúgy hogy zárkózhatok fel, ha még egyszerű mondatokat se tudok alkotni?
2014. márc. 10. 14:11
 3/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Mikor elkezdted, nem tudtad, hogy angol-németre mentél?
2014. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De tudtam, de ugy tudtam, hogy a németet kezdő szintről vesszük.
2014. márc. 10. 14:41
 5/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Akkor nincs már választásod, mint lassan felzárkózni. Ha első félévben nem is sikerül egy két vizsgád, lassan belejössz. Esetleg kereshetsz olyan évfolyamtársat, akinek gondja van angolból, te segítesz neki, ő segít neked németből.
2014. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a 6 ból 2 vizsgám sikerült, nem 1-2 nem sikerült. Amúgy hárman vagyunk tőlünk az angolosknak mindenkinek megy az angol, bár közben annál is el vagyok veszve :(
2014. márc. 10. 14:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus szépen elmész...elmondod neki,hogy nagyon görcsölsz,van egy kis kedélyingadozásod,,,és ha minden összejön felír neked Rivotrilt,amitől garantáltan menni fog a tanulás!(TAPASZTALAT) Ez az egyetlen olyan kedélyjavító,nyugató gyógyszer,aminek ...igazából nem tudom a mellékhatásait(10 éve rendszeresen szedem,,naponta,,,most 31 éves vagyok) A tv-zés,,,zenehallgatás,,kirándulás,,hát ezek nem fogják megoldani a problémáidat.
2014. márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, es a pszichologus meg fog engem tanitani nemetul, hogy szeminaiumon tudjak beszelni, meg meggertsem a nemet beszedet???
2014. márc. 10. 16:25
 9/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Most komolyan, mit vársz? Hogy valaki azt mondja, hogy jajjj, te szegény, hagyd ott ezt az egyetemet is, mert így lehetetlen átmenni a vizsgákon? Te választottad, te akartad ezt, te kell megold a problémáidat. Elhiszem, hogy nehéz, de azzal, hogy stresszelsz, és hogy csak azt bizonygatod, hogy mennyire lehetetlen ezt megoldani, semmi sem fog változni. Te nem arra az egy megoldásra vagy kíváncsi, amivel meg lehet oldani a problémát, hanem arra a 100 kifogásra, ami téged felment minden felelősség alól.
2014. márc. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Elhiszem, hogy nagy problémád van, ami abból is látszik, hogy már rengeteg kérdést tettél fel itt gyakorin ezzel kapcsolatban. De nem ez a megoldás. Ezt a döntést neked kell meghoznod. Én azt javaslom, próbáld meg passziválni még ezt a félévet, készülj egy félévet németből, esetleg csinálj meg valamilyen gyorsan elvégezhető szakmát, és !hozd rendbe magad lelkileg! Járj el pszichológushoz, talán segít megtalálni az "utad". Sokféle problémáról írtál (nemcsak ebben a kérdésben), ne hagyd őket annyiban, mert csak neked lesz rosszabb.

2014. márc. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!