Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2x1 Tegretol helyett már csak...

2x1 Tegretol helyett már csak reggel felet, este egészet szedek, lehet ettől állandó rosszkedv és sírás?

Figyelt kérdés
2014. márc. 12. 12:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mióta szeded? A napi különbség csak nem olyan sok. Mióta szedsz kevesebbet?

Nem hinném ez elvonási tünet lenne, inkább az alapbetegségeddel kapcsolatos.

Én is szedtem Tegretolt, igaz, csak pár hónapig, de semmi problémát nem okozott a leállás róla.

2014. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igazából biztos, hogy van valami pszichés probléma velem, de nem ezért voltam orvosnál, hanem arcidegzsába miatt. Erre kaptam Tegretolt, 1 hónapja szedem, és tegnaptól kellett csökkenteni.

Viszont érdekes, amióta szedem, nem kezdtem ok nélkül sírni, nem hullámzott a hangulatom. Tegnap óta viszont kezd visszaállni a régi állapot, állandó rossz kedv, ok nélküli sírás :(

2014. márc. 12. 12:28
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem tudtam, hogy erre is adják.

Elsődlegesen epilepsziások kapják, de nyugi arról tudnál, az nem lehetsz.


Bevált még bipoláris depresszióra, de ott hangulatstabilizátor szerepet tölt be.

Csillapítja az ingadozásokat.


Érdekes, hogy ez Neked mellékhatásként jön ki?!

Ha nem múlik gyorsan vissza az orvoshoz és kérdezd is meg mi a diagnózisa!!

2014. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy amíg 2x1-et szedtem, megszűntek a hangulatingadozásaim, nem bőgtem állandóan, jobb kedvem volt. De tulajdonképpen nem erre kaptam a gyógyszert, ezekről nem is beszéltem az orvosnak.

És most hogy csökkentette az adagot, mert ugye lassan el kell hagynom a gyógyszert, mert nem fáj már az arcom, kezd visszajönni az a hülye állapot :( Én azért gondoltam, hogy emiatt van, mert úgy tudtam hogy a karbamazepinnek (ha jól írtam) van némi nyugtató/hangulatstabilizáló hatása is, mert elsősorban epilepsziára és idegbántalmakra írják fel. De ez a fél szem ennyit számítana? Vagy csak az hogy hétvégén meg fog jönni a havim... Bocsi :D Na majd kiderül...igazából látja rajtam a doki, hogy valami nem oké, mindig kérdezi hogy miért vagyok szomorkás, szoktam-e még sírni sokat...de mindent tagadok.

2014. márc. 12. 15:43
 5/20 anonim ***** válasza:

Így nagyon valószínű, hogy ettől a véletlentől derült ki, hogy korábban mivel éltél kezeletlenül.

Ha a doki szerint is így lehet, akkor ne félj a Tegretol-tól nagyon hosszú távon is alkalmazható.


Ami gyanús, hogy pici dózis eltérésre is reagálsz, ezért mégis összefügghet a havi ciklusoddal.

2014. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

De mivel a doki nem tud a pszichés bajaimról, le fogja állítani a gyógyszert :) Bár, ha tudna is róla, szerintem valami mást írna fel.

Köszönöm a segítséget :)

2014. márc. 12. 20:01
 7/20 anonim ***** válasza:
Nagy butaság, a kezelő orvos elől eltitkolni a betegséget. Magad látod a kárát. Ahogy kigyógyított az egyik bajodból, megtette volna a másikból is. Ha tudja.
2014. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben keress fel egy pszichiátert, és mindent mesélj el neki.
2014. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem hiszek a pszichiáterekben.

Sőt, elítélem ezt az egész iparágat. Mostanában, hogy jártam az arcidegzsábával a neurológiára, volt szerencsém látni a bentfekvő pszichiátriai betegeket, hááát...zombik. Be vannak gyógyszerezve mint az állat, komolyan mondom félelmetesek. Jó, persze az én esetem nem ez, de nincs szükségem rá hogy egy idegen vájkáljon a magánéletemben, és majd ő megmondja a frankót, mert elolvasott x mennyiségű könyvet. Benzodiazepint és társait sem vagyok hajlandó szedni. Nekem az már drog, tudatmódosító kategória, nem vagyok hajlandó semmi ilyet beszedni.

2014. márc. 13. 06:19
 10/20 anonim ***** válasza:

Szóval csak

provokálni jöttél ide? Van egy érdekes tapasztalatod, beeteted vele a segíteni szeretőket......

Én csak sugalltam mi a megoldás, majd ketten kicsit le is szidtak, amiért nem indulsz ahova kell.

Tőlük a hangnem durva volt, de igazuk van.


Neked viszont jogod van beteg maradni, kívánom hogy legyenek hosszú tünetmentes időszakaid!


Ebben a rovatban viszont ne kampányolj a pszichiátria ellen!

Ellentmondásos a céloddal, érdekeddel a lázongásod.

2014. márc. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!